Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

oppiiko kaikki hulaamaan?

Vierailija
02.08.2019 |

siis hulavannetta pyörittämään? Kauan siinä kestää? Mietin kun olisi hula hoop -kurssi tuossa lähellä, niin uskaltaisiko sinne mennä, entä jos en opikaan? En ole koskaan aikaisemmin kokeillut.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
02.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsena en oppinut, nyt iltiksen jutun inspiroimana ostin sellaisen painotetun vanteen ja olen oppinut. Hulaan 5-10 min päivässä, nyt kuudetta viikkoa. 

Eka viikko: hyvää treeniä kun nostin vannetta lattialta kahden pyöräytyksen jälkeen. Maha on mustelmilla. 

Toka viikko: ennätys melkein minuutti vastapäivään, myötäpäivään ei kertakaikkiaan onnistu. Lisää mustelmia, naurusta repeilevä teini ja kummallinen kiinteyden tunne keskivartalossa. 

Kolmas viikko: vastapäivään pyöritys jotenkin aukeaa, tunnen hallitsevani vannetta. Peilistä näkyy sixpakki, mutta realistisemmin katsottuna olen ehkä kiinteytynyt hipihiukkasen mutta matkaa on edessä. 

Nyt: vastapäivään menee miten pitkään vaan, myötäpäivään melkein kaksi minuuttia mikä on Suuri Voitto. Nyt haasteena on se, että homma on liian helppoa joten 10min tuntuu tylsältä. 

Sixpäkkiä tai vyötäröä ei vielä ole ihmeellisesti kuoriutunut tanttakeskivartalon alta, mutta täytyy sanoa, että olo alaselän lihaksissa on vankempi ja housujen vyötärönauha ei ehkä kiristä enää kovin pahasti. 

Olen kyllä hyvin ylpeä tästä uudesta taidostani :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä yksi