Ylellä tietokirjailija vertaa Trumpin kannattajia KKK:n kannattajiin. :D
Mitähän ne mustat Trumpin kannattajat tuosta meinaavat? :D
Alkaa tuo Trumpin mustamaalaaminen saada jo koomisia piirteitä. En itsekään pidä miehestä, mutta raja siinä paskan puhumisessakin täytyy olla.
Kommentit (10)
Aina kun Ylen kanavan avaa, sieltä tulee pelkkää propagandaa.
Jos haluaa esiintyä uskottavana älykkönä, ensimmäinen vaatimus on USAn presidentin haukkuminen. Tämä tietenkin pätee vain republikaanipressoihin (Trump, Bush, Reagan jne.). Demokraattipuolueen poliitikkoja puolestaan pitää ihailla, vaikka ottaisivat poskihoitoja teini-ikäisiltä harjoittelijatytöiltä Valkoisessa Talossa.
Kyllähän mitä tahansa asioita voi verrata toisiinsa.
Saa varmaan jenkeistä paljon ystäviä kun leimaa puolet kansasta KKK-liikkeen kannattajiksi.
Rauhannobelisti Obama pommitti lähi-itää eniten ihmiskunnan historiassa, silti paras pressa ylermien mielestä.
YLE=VALE. Ennen kuuntelin sieltä musiikkiohjelmia mutta nekin on muuttuneet propagandaksi ;-(
Surullista millaiseen tilaan Suomi on vajonnut. :( Kun Neuvostoliitto kaatui kuvittelin propagandan sekä valehtelun loppuvan, mutta se näyttää vain kiihtyvän.
Sehän on ihan se ja sama mitä Trump tekee tai sanoo, se on median mielestä aina väärin. Vielä ei ole ydinsota käynnissä ja Pohjois-Koreakin oli hetken aikaan asiallisesti kun Trump kävi jutustelemassa maan johdon kanssa. Työllisyyskin on jenkkilässä tietääkseni ihan hyvällä tasolla ollut Trumpin aikaan jne. Ukosta voi olla montaa mieltä, mutta ei se nyt kovin pahasti ole voinut mokaillakaan.
Terveisin Naispelko26
Mitä sitten? Suomessa neiti järjestyksenvalvoja vertasi koko naaman peittävää liinaa kommandopipoon ja aseeseen.