Muita, joita on petetty? Lähditkö suhteesta?
Kommentit (6)
Ekan kerran selvisi kun kihlatulla todettiin klamydia, lääkäri oli määrännyt mullekin lääkkeet, joten oli pakko kertoa. Jatkettiin. Toisen kerran kun paljastui että sillä oli ollut n.6kk kestänyt salasuhde meidän yhteisen ystävän kanssa. Erottiin.
Toinen kertoi kun kertoikin kun sivusuhde oli kestänyt 4kk, ja rupesin epäilemään ja kyselemään. Jatkettiin, kun lupasi että lopettaa suhteen. Erottiin puolen vuoden kuluttua kun paljastui ettei suhde loppunutkaan.
Kolmas jäi rysän päältä kiinni kun tulin aikaisemmin kotiin töistä. Erottiin.
Pettäjä lähti suhteesta ennen pettämisen paljastumista. Ei antanut mitään selitystä. Ei myöskään alkanut suhteeseen epäviehättävän hairahduksensa kanssa, muttei uskaltanut tunnustaa. Kuulin sitten ystävältä, joka seurusteli tuon eksäni ystävän kanssa. No, enpä olisi jatkanut suhteessa jos olisi kertonutkin itse, mutta kunnioittaisin vähän enemmän. Nykysin melko neutraalit tunteet jo.
Nuorena jätin yhden tyypin heti pettämiskerrasta.
Nykyinen mieheni on pettänyt minua kerran seurusteluaikana, mutta suhde ja tyyppi vaikuttivat muuten niin hyvältä, että en halunnut yhden kännihairahduksen takia heittää koko hommaa menemään. Annoin anteeksi, kunhan mies lopettaisi yksinään viihteellä käymisen, kun kerran itsekin sanoi että alkoholi tekee hänestä holtittoman rahan ja seksin suhteen. Mies ei ole pettänyt tietääkseni koskaan sen jälkeen 12 vuoden aikana.
Kannattaako haluta pelkästään niitä miehiä, joita haluavat kaikki muutkin naiset?
Eka pettäminen paljastui kun mulla todettiin kuppa. Silloin ei vielä erottu. Toinen paljastui kun herran autosta osui silmiini alastonkuvia toisesta naisesta. Sen jälkeen erottiin.
Kyllä. Kysymällä.