Kumman ottaisit mielummin naapuriksi: koira vaiko lapsiperheen?
Toisessa perheessä kaksi isokokoista koiraa, toisessa kaksi 3-5 vuotiasta lasta.
Kommentit (18)
Paha. Jos koirat haukkuisivat paljon niin lapsiperheen. Jos lapset metelöisivät helvetisti mutta koirat olisivat hiljaa niin sitten sen koiraperheen.
Mieluiten ei kumpaakaan.
Koiraperheen tietysti. Jos koirat ovat häiriöksi, niistä voi valittaa, mutta lasten häiriköintiä pitäisi vain kestää.
No onhan noi naapurit olleet molempia uskoakseni. Ovat onneksi niin kaukana etten ole edes kovin varma mitä lajeja on ja kuinka paljon.
Koirista voi valittaa, jos ne haukkuu/on huonosti koulutettuja.
Lapsista ei voi.
Joten todellakin koirat, eikä lapsia, lapsiperhe naapurissa on painajainen.
Lapsiperheen. Nyt on naapurissa 2 koiraa, jotka haukkuvat koko ajan yksin ollessaan. Lapset eivät sentään huuda ainakaan taukoamatta.
Naapurissa räksyttävä koira joka reagoi kaikkeen liikkeeseen tai ääneen metelöimällä. Teen etätöitä kotona ja keskittyminen on koetuksella.
Koiraperheen koska sen ulisevan piskin voi päästää päiviltä ilman suurempia rangaistuksia. Lasta taas ei. *mustaa huumoria*
Koiran yli ajamisesta selviää vähemmällä.
Olen asunut monessa vuokrakämpässä, jossakin on ollut naapurissa paljon haukkuva koira, mutta lapsista ei ole ollut pahemmin häiriötä. Pihalla huutavat lapset eivät välttämättä ole naapurin.
Mulla on noi molemmat yhdessä paketissa. Kakarat huutaa aamusta iltaan.
Entäpä parvekkeelta suoraan omaan aukiolevaan ikkunaasi aamulla kovaäänisesti kailottava mummo? Saat herätyksen, vaikka haluaisit vielä nukkua.
Koiran tietysti.
Mielelläni sitä/niitä hoitaisin ja ulkoiluttaisin.
Koska näin on joskus ollutkin.
Kumpikaan ei sinällään haittaa. Mutta jos mennään niiden pahimpien uhkakuvien mukaan: kauhukakarat vaiko agressiiviset isot koirat - ehdottomasti ensiksi mainittu, koska käytöshäiriöiset koirat ja näiden kahelit omistajat oikeasti pelottaa ja ovat vaaraksi.
Lapsiperheen olettaen, että on aika tavallinen lapsiperhe/hiljaisuutta about noudatetaan. Okt:ssahan on aika sama keitä naapurissa asuu. Meillä on itselläkin lapsia, joten tottakai kiva saada heille leikkikavereita naapuriin. En vastusta koiriakaan, mutta kovin isot koirat kyllä helposti turhautuu kerrostalossa tai rivarissa. Mieluummin normaalikokoiset koirat naapurilla.
Käy kumpi vaan, mutta mieluummin lapsiperhe kuin ISOT koirat. Aiemmassa talossa eli yksinäinen mies todella häiriintyneiden koirien kanssa ja muutimme kun tulin raskaaksi. En vaan jaksanut pelätä sitä ukkoa ja psykoottisia koiria enää, oli selvästi valmentanut niitä ja rapussakin kun käveli niin pelotti, että se susilauma hyökkää oven läpi. Tämähän on toki harvinaista.
Nyt meillä on yläkerran naapurissa lapsiperhe, jolla on koiriakin. Ilman ongelmia tullaan toimeen, mitä nyt meidän vauva herää pari kertaa yössä, mutta ei se nyt koko taloa herätä.
Lapsiperheen. Omat lapset saisivat leikkikavereita.
Rakkien louskutusta en voi sietää.
Koiraperheen tietysti. <3 En pida lapsista.