Muurarahaisia keittiössä, aaapuuuuaaa...
Kommentit (5)
Sitten katoavat yks kaks!
Eiks olekin sellaisia pieniä, joita on tiskipöydillä jne...??
En tiedä mistä sen itse keksin, mutta suolaa ripottelin muurahaisten kulkuaukolle ja poissa ovat pysyneet pari eksynyttä suolalle immuunia yksilöä.. Meillä ne tulivat lapsen huoneeseen, vähemmän kivaa! Mut kannattaa kokeilla ainakin ens alkuun sitä suolaa!
Vierailija:
En tiedä mistä sen itse keksin, mutta suolaa ripottelin muurahaisten kulkuaukolle ja poissa ovat pysyneet LUKUUNOTTAMATTA paria eksynyttä suolalle immuunia yksilöä.. Meillä ne tulivat lapsen huoneeseen, vähemmän kivaa! Mut kannattaa kokeilla ainakin ens alkuun sitä suolaa!
eivätkä ole lähteneet itsestään pois, eihän niitä ole pyörinyt meidän keittiössä kun varmaan kaksi kuukautta. noilla muurahasiansoilla/ rasioilla ne katosivat pariksi viikoksi, mutta ovat taas tulleet takaisin, onnkesi kiinteistö-huoltaja lupasi että ammattilaiset tulevat myrkyttämään ne :). On onni asua vuokralla.
sirotella suolaa.. kuulemma auttaa..