Lue keskustelun säännöt.
Hautakankaan kirppis
14.07.2019 |
Harmittaa kovasti, kun piipahdin siellä käväistessäni Helsingissä. Yhden kerran kokemuksella olin hieman pettynyt ahtauteen ja siihen, että vaatteet olivat järjestään kaikki pienten ihmisten vaatteita. Olisi kiva jos löytyisi jotain tällaiselle L-Xl kokoiselle.
Kommentit (2)
Löysin nuorena tosi paljon kirppareilta kaikkea kivaa. Kokoni oli silloin 36. Nyt kokoa 40-42, en viitsi edes käydä kirppareilla.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sehän on ihan tuurista kiinni, minkä kokoisia vaatteita myyjillä on, ei ole kirpparin pitäjästä kiinni. Olen tehnyt muutamia hyviä löytöjä, tosin poikkeankin aika usein. Yleisesti ehkä hinnoittelu vähän turhan yläkanttiin verrattuna moniin muihin kirppareihin. Toisaalta kiva että on profiloitunut niin että ei ole pelkkää hmriepua myynnissä.