Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Puhukaa mulle järkeä!!!

Vierailija
12.07.2019 |

Olen 40-vuotias naishenkilö ja elän seksittömässä suhteessa. Meillä on lapsia ja tulemme muuten hyvin toimeen, mutta tuo seksin puute jäytää todella todella pahasti. Mieheni on tosi estynyt ja tykkää lähinnä pornosta (katselee salaa, käy joskus jopa jossain hieronnoissa, vaikka minäkin mielelläni hieroisin), minä en häntä kiinnosta, vaikka olen oikeasti ihan hyvännäköinen ja pidän itsestäni huolta. Joku psykologinen juttu tuossa, jolle minä en osaa tehdä mitään, yritetty on.

Olen nyt hyväksynyt sen, että asia ei tule tästä muuttumaan. Meidän seksihalut vaan ei kohtaa emmekä osaa keskustella asiasta rakentavasti. Minä kuitenkin tarvitsen seksiä, ajattelen sitä joka päivä. Nyt kirjauduin varatuille tarkoitetulle seuranhakusivuille, mutta minua ällöttää koko konsepti, vaikka toisaalta myös kiehtoo.

Itse asiassa haluaisin seksisuhteeseen erään tuttuni kanssa, mutta hän on masentunut, parisuhteessa ja lisäksi ei masennuksensa takia edes halua tavata minua, niin sekin homma täytyy unohtaa.

Mitä tässä nyt pitäisi tehdä? Kohta ehkä kuitenkin päädyn sänkyyn jonkin senssipalstalaisen kanssa, ällöttävää.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet hölmö! Täältä ei saa järkivastauksia.

Kuten huomaat.

Vierailija
2/6 |
12.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

no sano sille suoraan et tänään meillä sit nussitaan, olit mukana tai et. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saako kysyä, että asutko missä päin Suomea? Täällä voisi mahdollisesti olla vapaaehtoinen mies.

Vierailija
4/6 |
12.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Etkö voi miehen kanssa sopia, että haet seksisi muualta? Sittenhän voisit hakea seuraa muutenkin kuin likaisena kokemastasi varattujen senssipalstalta.

Vierailija
5/6 |
12.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En asu Suomessa, vaan toisaalla Euroopassa. Kyllä niitä miehiä löytyisi, en epäile sitä ollenkaan. Ajatuksen tasolla se kiehtookin, mutta kun menen tuonne senssisivuille, ällöttää ne äijät jotka siellä vehtaavat, vaikka olen itse ihan samanlainen (tosin en ole tehnyt mitään). 

Tuolla masentuneella kaverillani on surkea parisuhde, mutta roikkuu siinä koska kokee sen velvollisuudekseen. Hän olisi täydellinen pari mulle nyt, jos ei omaa miestä kerran saa. 

Olen ehdottanut miehelle, että voitaisiin ihan luvan kanssa käydä vieraissa, mutta ei sekään sovi hänelle, hänestä se on sitten lopun alku, niin kuin varmaan onkin. Olen myös monta kertaa ajatellut pistää hänet selkä seinää vasten ja sanoa, että joko hoidetaan tää asia tai sitten minä saan käydä vieraissa tai muuten erotaan, mutta en oikeasti halua erota enkä pahoittaa mieheni mieltä, hän tekee niin paljon perheemme eteen, meillä on muuten hyvä suhde. Pattitilanne ainakin omasta näkökulmasta.

ap

Vierailija
6/6 |
12.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä erosin melkein vastaavassa tilanteessa, en enää kestänyt seksittömyyttä. Nyt mies joka todellakin haluaa, joka päivä ja monta kertaa, en olis edes tällaisesta osannut kuvitella koskaan!