apua tarvittaisiin yhdistelmien ostoon..
Kirjoitin pitkät tarinat ja sitten tulikin, että linikittäminen kielletty, enhän edes linkittänyt! Laitoin vain eri vaunujen merkkejä...höh!
Haluaisin ostaa Emmaljungan rattaat/yhdistelmät, mutta mieheni mielestä ne ovat aivan liian hintavat. Hänen mielestä ei siis kannata laittaa vaunuihin/rattaisiin sellaisia summia. Mitä mieltä olette näistä niin sanotuista halpis yhdistelmistä ((Emma, Abc) esimerkiksi. Kannattako sis panostaa laatuun, vai pärjääkö halvemmillakin? Kerokaa hyviä vinkkejä?
Kommentit (3)
Meillä vaihdettiin istumaosa jo vauvan ollessa 4kk:tta. Ei yksinkertaisesti enää viihtynyt selällään vaunuissa. Istumaosan selkänojaa pystyi kuitenkin nostamaan aluksi sen yhen pykälän jo tuon ikäiselle.
Vierailija:
Meillä vaihdettiin istumaosa jo vauvan ollessa 4kk:tta. Ei yksinkertaisesti enää viihtynyt selällään vaunuissa. Istumaosan selkänojaa pystyi kuitenkin nostamaan aluksi sen yhen pykälän jo tuon ikäiselle.
Näihin halpiksiin ei saa varaosia just ollenkaan, että ku joku pien nippeli hajoaa, niin sisso..
Meiltä katkesi Emmaljungien jarrusta toinen jousi, käytiin liikkeessä kysyyn tilalle (takuuaikana), niin sieltähän se löytyi kätsästi hyllystä. Ei maksanu mitään.
Ja jälleenmyyntiarvo on tietty eri luokkaa kalliimmilla kärryillä kuin halpiksilla. En sillä, ettenkö voisi halpoja itsekin ostaa.. Mutta meillä Emmaljungat, ostettu 2001, käytetty kahdella lapsella ja vielä menee sille mahdolliselle kolmannellekin. Ja vielä voi myydä eteenpäin - ei uudenveroisena, mutta täysin asiansa ajavana pelinä.