Onko sinulla ollut ihastusta, jota nykyään pidät tosi ällönä?
Ihan normielämässä tai jotain julkkista ketä olet pitänyt tosi vetävänä ennen?
Kommentit (15)
Olin jopa kihloissa sellaisen kanssa.
Ei pelkästään ihastus, vaan ihan aviomieskin hän minulle oli monta vuotta. Nyttemmin en koskisi pitkällä tikullakaan.
Liian monta. Olen kohta 60 ja onhan niitä ollut varmaan yli 20. Onneksi sentään ihastus omaan mieheeni on kestänyt 35 v! Viimeinen ällötys viimeisimpään ihastuksen tuli tällä viikolla. Yäk. Pitäisi tällä iällä jo oppia olla ihastumatta. Toivottavasti tämä ihastus ja ällö oli viimeinen.
Tosi nätti on vieläkin etäsuhdekumppani. Nätti sellanen päivänkakkara hiuksissa sillon.
No ei ällönä mutta vähän vastenmielisenä.
Ihastuin ystävääni (olen bi), joka hoki inhoavansa miehiä ja muuttuneensa lesboksi. Aloimme jonkinlaiseen suhteeseen, mutta jossain kohtaa hän ilmoitti ettei tunteita ole koskaan ollutkaan. Lopulta alkoi etsiä vimmatusti miestä jonka jossain kohtaa löysikin.
Kyllä, nykyään hänen olemuskin ällöttää, ihmettelen, mitä näin hänessä. Ja suurin ällötys johtuu käytöksestä.
Kyllä, todellakin. Useakin nuorena koettu saavuttamaton ihastus tai mistä ei tullut mitään, on nykyään enemmänkin :-X Ehkä kyse oli myös siitä, että tajusi oman arvonsa paremmin kasvettuaan.
Yksi käyttäytyi törkeästi, ja silti olin häneen ihastunut. Sanoipa kerran, että en minä sinun kanssa parisuhdetta haluaisi, mutta silti yritti aina vikitellä sänkyyn. Yksi asui vielä vanhempiensa kotona ja kaatoi naisia jurrissa, silti kelpasi :-D
Exäni näyttää nykyään ihan nistiltä. Oli seurustelumme aikana siisti ja pukeutui kuten muutkin nuoret miehet yliopistolla. Törmäsin häneen kaupungilla viisi vuotta eron jälkeen ja kyllä hävetti kertoa mukana olleelle ystävälle että kyseessä oli ex.
Mielenkiintoinen kysymys.
Miettimisen jälkeen sanon, että ei. Totta kai vetovoima täysin puuttuu ja monet ovat muuttuneet epäviehättävämpään suuntaan esim. lihoneet tavattomasti, alkoholisoituneet.
Mutta ei kukaan mitenkään ällötä. Tavallaan tunteethan olisivat vielä olemassa, jos ällöttäisi. Ihan neutraaleja ovat ja silloin ihastus on täysin loppunut.
tätini eli äitini nuoremman veljen vielä nuorempi vaimo (tai tyttöystävä alkuun tietysti). Meilllä ei ollut montaa vuotta ikäeroa.
Voin sanoa että teininä oli kivaa mökillä
Ensimmäinen ihastukseni. Näin hänet parikymppisenä kun tulin kesätöihin kotipaikkakunnalle. Kovasti oli peruskoulun hurmuri ja ”naistenmies” turvonnut kun oli päässyt oluenjuonti-ikään. Hän ei tunnistanut minua.
Jälkeenpäin ajattelin, että ONNEKSI minun haaveilemaani romanssia tapahtunut ikinä!
Ei