Muutto Dubaille kokemuksia?
Haluan kovasti muuttaa Dubaihin.
Se on niin kaunis, puhdas ja turvallinen kaupunki täynnä tekemistä ja ihanaa arkkitehtuuria. Voisin makaa rannalla ja juoda Kokista. Millaisia kokemuksia teillä on Dubaista?
Kommentit (6)
Dubai on muovinen ja ulkokultainen paikka.
Tekokaupunki vailla juuri mitään omaa kulttuuria. Kaikki työntekijät siirtotyölåisiä ja osa orjia joita näkee 12-kaistaisella motarilla kuskattavan 12 h työpäivän jälkeen busseissa takaisin slummeihin kaupungin ulkopuolelle.
Miten ajattelit elää siellä ja hakea oleskeluviisumiasi? En nyt tyrmää ajatusta, toisin kuin täällä on tapana, vaikka provo olisikin ja sinulla vain tylsää eli provosoivat aloitusideat lopussa.
Todella komeita miehiä siellä ainakin on! Uih! 😍
T: Nuori nainen
Älä. Googlaa ensin ihmisoikeudet dubaissa ja mieti sitten haluatko tukea valtiota jossa ihmisiä kohdellaan kuin karjaa ja jossa apostaasista saa kuolemantuomion. Vuonna 2019!