Iiris tuo toivon meille kaikille naisille, etenkin nuorille.
Iiris, onneksi olet päässyt eduskuntaan. Laita ne sovinistiset miehet kuriin siellä, pois seksismi! Olet vaikuttajanainen, sinä jos joku saat kitkettyä sen seksismin pois.
Kommentit (13)
Olen tosissaan. Iiriksestä löytyy oikeasti potentiaalia saada näitä asioita kuntoon. Naiset saavat liikaa asiatonta käytöstä miesten osalta vain siksi, että ovat naisia.
Muut voivat hoitaa muut asiat, Iiris voi hoitaa nämä asiat. Edusluntaan tarvitaan monenlaisia osaajia, mutta ei moniosaajia
Onhan iiris jyrännyt itsensä tampereen valtuyston vara pj ksi. Että kunnianhimoa ainakin löytyy.
Iiris on ihana, kun on keskittynyt twiittamaan seksismistä. Muut voivatkin hoitaa sitten sen politiikan eli ulko-ja sisäpolitiikan. Iiris osaa twiittaamisen ja setämiesten toiminnasta kertomisen.
Mitä Iiriksen taustalta nousee esiin? Toivottavasti ei synny samanlaista skandaalia kuin tekopyhästä öljymiljonääristä joka saarnaa köyhistä ja ilmastosta.
Hyvä naiset omalla toiminnallanne näyttäisitte maailmalle, mutta lapsellisuudet voi jättää sikseen.
Vierailija kirjoitti:
Mitä Iiriksen taustalta nousee esiin? Toivottavasti ei synny samanlaista skandaalia kuin tekopyhästä öljymiljonääristä joka saarnaa köyhistä ja ilmastosta.
Tai öljykauppiaan vaimosta
Iiris näyttää missä naiset ovat parhaita, ruikuttamisessa.
En tajua miksei voinut kutsua Vanhasta puhemieheksi vaan kutsui puheenjohtajaksi? Sehän on etiketti-virhe, josta joku nuorempi ja herkemmin loukkaantuva olisi voinut antaa puhuttelun. On kumminkin tietty protokolla minkä mukaan mennään eikä siitä sovi poiketa.
Iiris, olet rohkea nainen. Käytä ihmeessä niitä puheenvuoroja enemmän, annat äänesi meille naisille, jotka kärsivät miesten sovinismista ja seksismistä. Sinunkaltaisia ihmisiä tarvitaan