Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onkohan Joensuussa vedestä löytynyt kauan siellä ollut ruumis taas isänmaallisia?

Vierailija
10.06.2019 |

Nimittäin on musta poolo ja siilitukka ja ollut pitempään vedessä, kuten kuopion Valkeisenkin ruumis oli.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joensuun Vehkaniemestä löydettiin lauantai-iltana tunnistamaton vainaja. Itä-Suomen poliisi pyytää yleisöltä vihjeitä vainajan henkilöllisyydestä. 

Ilmoitus vesistöstä löytyneestä vainajasta tuli poliisille lauantai-iltana. Havainnon tehnyt henkilö oli poliisin mukaan kiinnittänyt huomiota vesistössä kelluneeseen asiaan jo viikkoa aiemmin, mutta luullut sitä tällöin esineeksi.

Lauantaina havainnontekijä päätti tarkastaa tilanteen uudelleen ja tällöin oli ilmennyt, että vedessä olikin kellunut ihmisruumis. 

Yllään farkut ja poolopusero

Poliisin mukaan vainaja on vaaleaihoinen noin 30–50-vuotias mies. Miehellä oli yllään tumma villakangas- tai fleecetakki kokoa 50 ja musta pitkähihainen poolopusero. 

Lisäksi miehellä oli yllään Levi's-merkkiset farkut, pitkälahkeiset alushousut sekä Haix-merkkiset nahkaiset ja matalavartiset kengät jalassa. 

Miehen pituus on noin 175 senttimetriä ja hänellä on siilimalliset hiukset. Vainajassa tapahtuneiden muutosten vuoksi poliisi ei kuitenkaan voi julkaista vainajasta minkäänlaista kuvaa. mtv

Vierailija
2/2 |
10.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

up

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla