Paljonko olet valmis maksamaan koululaisen lenkkareista?
Mies sai "kohtauksen", kun ostin ( omalla rahallani tietty) koululaiselle 42 euron lenkkitossut....ovatko ne oikeasti kalliit?
Mitä olet itse valmis maksamaan koululaisen lenkkaresita?
Kommentit (7)
ja kunnon lenkkarit voi olla kalliit. Jos teidän perheessä ei tartte laskea jokaista ostosta, musta ihan ok. Se, että varsinkin pojat sitten fudiksella jne. saa kulumaan tossuja on sitten toinen asia.
Ja uskon, että miehesikin tietää, että koulu on areena, jossa merkkilenkkarit voi olla aika iso asia.
löytämään tarjouksesta. Meillä ei edes yhdet lenkkarit riitä,kolmelle ostetaan ja pitkä penni menee
kestävät urheiluakin
ovat samanhintaiset
kuin omat ja mieheni niket / pari ja
pikkusiskolle ostin reiman tarralenkkarit alesta, mutta koot ei rittäneet isosiskolle
kengän lestin ja laadun tulee olla hyvä - hinta on silloin sivuseikka
t. ap
Joskus olen löytänyt hyvät alenuksesta ihan pilkkahintaan. Tänä vuonna ei löytynyt, joten taisin maksaa 50 e alakoululaisen lenkkareista.
Mulla on itselläni niin paska jalka, että kenkiä on vaikea löytää. Sopivat kengät on tärkeä asia ryhdinkin kannalta, ei saa ollenkaan vähätellä, etenkin kun lapset käyttävät lenkkareitaan enemmän kuin aikuiset (noin keskimäärin). Kenkien pitää olla hyvät.
muttamitä siis niillä lenkkareilla tehdään? Meidän koululaisella on erkseen vapaa-ajan tallustelun ja hengailun kengät (ne perinteiset 'lenkkarit') ja oikeat juoksukengät liikuntaa varten.
ds trainerit. On hyvät ja kevyet lenkkarit.
Itse ostin juuri kanssa koululaiselle lenkkarit. Makso muistaakseni jotain 20e. Itse valitsi ne.