Mies valittaa ja uhriutuu
Mies käy vuosittain festareilla, harrastusreissuilla, poikainreissulla mökkiviikonlopuilla, ralleissa. Jne. Päälle saunaillat ja baarikierrokset.
Olin viikonloppuna harrastusreissulla 3pv. Nyt mies keksi alkaa siitä natisemaan. Että olen ollut vaan reissussa enkä halunnut tehdä hänen kanssaan mitään. Että mielummin lähdin muiden kanssa reissuun kuin vietän hänen kanssaan yhteistä aikaa. Ja tänään en ollut tarpeeksi iloisen näköinen kun hän tuli kotiin.
Siis mitä?! Ja siis oon pari vuotta sitten ollut viimeksi jollain vastaavalla yön yli reissuilla.
Kommentit (16)
Kylläpä sun mies reissaa. Mun mieheni ei ole varmaan 10v ollut missään.
Sano sille, että lopeta v*tun vässykkä se persujen äänestäminen ja käyttäydy kuin mies!
Vierailija kirjoitti:
Sano sille, että lopeta v*tun vässykkä se persujen äänestäminen ja käyttäydy kuin mies!
Aina joku vasemmistoanarkisti saa persut vedettyä, joka ikiseen aiheeseen. Ei mitään väliä aiheella, persuja pitää päästä haukkumaan.
Vierailija kirjoitti:
Pitääkö itsestäänselvyytenä?
Niin varmaan. On niin tottunut kai että käyn harvoin missään.
Ei kyllä selvästi tajua itse miten paljon on reissussa jos mun reissusta tulee joku ongelma.
Ja todennäköisesti jos en olisi ollut missään, niin hänellä olisi ollut jotain vkl-ohjelmaa. Että tuskin olisi viikonloppua muuten kotona nököttänyt.
ap
Nyt sitten tyynesti toteat että ok, tottakai ollaan yhdessä tulevat viikonloput, esim x ja x (jos tiedät mitä tulevia menoja miehellä on tulossa).
Tai sitten muistutat ihan suoraan miehen menoista.
Ärsyttävä tilanne.
Hyvä että itse tajuat tilanteen. Toimi sen mukaan. Voisit istua miehesi kanssa alas ja miettiä, mikä on se oikea ongelma. Onko hän mustasukkainen, ja siksi haluaisi rajoittaa sinun menojasi?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Sano sille, että lopeta v*tun vässykkä se persujen äänestäminen ja käyttäydy kuin mies!
Aina joku vasemmistoanarkisti saa persut vedettyä, joka ikiseen aiheeseen. Ei mitään väliä aiheella, persuja pitää päästä haukkumaan.
Minullakin tuli persut ensimmäisenä mieleen kun luin otsikon. Ja minun puolueeni on nyt ja aina SKE!
Niinhän sinäkin teet. Match made in heaven.
Joo, nyt murjottaa loukkaantuneena ja välttelee.
ap
Lado faktat pöytään siitä kuinka monta reissua on miehellä ollut, ja kuinka monta yötä mies on ollut menoissaan. Sinun ei tarvitse kuunnella mitään ulinaa siitä että kerran käyt jossakin, voit myös kertoa tämän napakasti miehelle, ihan sama miten paljon siitä uhriutuu.
Tilanteen rauhoituttua olisi varmasti paikallaan hieman keskustella siitä miten tasapuolisuus toteutuu (eli ei toteudu) teidän suhteessanne.
Ei se auta lässyttää. Semmonen vuosikalenterijuliste ja täppäät punaisilla pisteillä sun menot ja sinisillä miehen menot. Ja katot meneekö täpät tasan.
Sun miehes vetää draamaa ettet mitenkään vaan ala käymään missään. Tympeä äijä.
Älä nyt jaksa. Naiset valittavat ja uhriutuvat jatkuvasti.
Jätä se sika