11v täyttävän tytön synttärit, tytöille ohjelmassa ratsastusta mutta mitä keksin pojille?
Kommentit (12)
Pojat eivät voi ratsastaa syystä että...?
Voihan siihen liittää vaikka cowboy-teemaa jos on pakko saada ratsastamisesta maskuliinisempaa
No kyllä meillä omat pojat ja kyläilevät pojat on aina tykänny ratsastaa. Hevonen ei ole AINOASTAAN tyttöjen harrastusväline niin kuin asenteesi antaa ymmärtää.
Pakohuone molemmille. Pesistä molemmille, siihen vanhemmat mukaan. Pojat ei siis saa mennä tallille? Allergia vai mikä syy?
Mitäs jos tällä kertaa pojat ratsastais ja tytöt ammuskelis ilmakivääreillä.
Maailman huippuratsastajista suurin osa on miehiä, ainakin esteratsastuksessa. Ei todellakaan ole mikään naisten laji yksinomaan.
Ovatko nämä siis tytön synttärit, jonne tulee paljon poikiakin? Älä missään nimessä eriytä, vaan anna olla yhdessä, sitähän he haluavat. Yhdessä tekemistä kaikille! Tuo pakohuone on hyvä, tuon ikäiset rakastavat ongelmien ratkaisuja. Samoin sähly, pesis, jalkapallo, sulkkis, sketsikilpailu, näytteleminen, idolsirvailu jne. ovat 11-vuotiaiden mieleen. (Minulla on kymmenien vuosien kokemus 11-vuotiaista koulutyössäni.)
Päivän selvimmän trollin palkinto goes to..... AP!
Kyllä hevonen on niin tyttömäinen eläin, ettei sovi pojille ollenkaan. Hyvä että ymmärsit tämän.
Poikamaisia eläimiä ovat: linnut, koirat, siat, oravat jne. Voisiko noiden kanssa puuhata jotain? Sika-agilityä pojille?