Mitä tekevät Nais-, Tyttö- ja Pikkuleijonat Kultajuhlassa?
Että suututtaa, kun Leijonien Kultajuhliin raahataan kaikki mahdolliset epärelevantit urheilutiimit patsastelemaan. Ei kiinnosta yleisöäkään pätkääkään, eikä pidäkään. Nämä ovat Leijonien MM-2019 Kultajuhlat. Näiden muiden lokkeileminen suututtaa: olisivat ymmärtäneet kieltäytyä. Tämä juhla ei ole heidän kunniakseen järjestetty.
Kommentit (11)
Ei tämä idelaalia ole, mutta ymmärrettävää kuitenkin. Kaikki joukkueet ovat tämän kevään arvokisoissa menestyneet niin hyvin, että olisivat ansainneet torijuhlansa, mutta ei niitä järjestetty muille kuin miesten joukkueelle.
Täysin samaa mieltä ! Ei noiden muiden saavutuksia kuulu tänään juhlia, aika typerä veto!
Jaa, miksi ei naisten menestyminen kiinnostaisi? Minusta tuo oli mahtava juttu!
Naisten mm-hopeajoukkue on KUTSUTTU SINNE.
Naiset olivat 12 minuuttia maailmanmestareita, kunnes tuomarit uskomattoman videosähläyksen jälkeen mitätöivät Suomen voittomaalin. Se oli skandaali, mutta niitähän on IIHF:n touhuissa viime aikoina riittänyt. Mm. Suomi-Venäjä-pelin tuomarit olivat KHL:n palkkallistoilla, joten ei ole epäilystäkään, miksi he eivät nähneet venäläisten suomalaisiin kohdistamia törkeitä taklauksia ja jättivät ne viheltämättä lauantaina.
Ei kai tarkoitus ole, että leijonat bailaavat yksin? Kai heillä seuraa saa olla?
En ymmärrä minäkään. Eivät miehetkään olisi saaneet mitään kansanjuhlaa, jos hopeaa olisi tullut. Kultaa tuli, ja he ovat juhlansa ansainneet ilman tätä siipeilylössiä. Ei synttärijuhlillakaan juhlita kaikkia, joilla joskus on syntymäpäivä tai niitä, jotka asuvat samalla kadulla, vaan sitä päivänsankaria, jonka kunniaksi kemut on järjestetty.
Ihan varmaan oltais hopeaakin juhlittu sikana!
Vaivaannuttavaa oli tuo yleisön huudatus, kun noita tyttöjä marssitettiin sisään ja juontaja yritti useampaan kertaan saada yleisöä hurraamaan. Jep, eipä todellakaan kiinnostanut. Naisten kohdalla sama, vaikka kuulemma pelasivat hienon matsin, mutta juhlikoot sitten omissa juhlissaan, jonne ei niin ikään kuuluisi muut joukkueet tai muiden lajien edustajat.
Musta oli mahtava juttu että naisten, tyttöjen ja nuorten menestystä huomioidaan myös.
Ei ole miehiltä pois.
Kauppatorin juhlat 2011 oli kivemmat. Mestaruus yhtä kova juttu molemmilla kerroilla.
Eikö ne nyt ole sama tässä odotellessa juhlia pois kuleksimasta?