Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kertokaapa, että täydentääkö jumppa yleisurheilu-harrastusta kuten

Vierailija
22.07.2008 |

esim. jumppa täydentää taitoluisteluharrastusta?



Meillä toinen tytöistä harrastaa taitoluistelua ja heillä suositeltiin jumppaa lisäksi kerta viikossa koska se täydentää taitoluisteluosaamista.



No nyt yleisurheilua harrastava tyttö inttää että jumppa täydentää hänkin harrastuksessa pärjäämistään ;) Ottakoot hänkin jumpan lisäksi, ei siinä mitään. Mutta kiinnostaa ihan periaatteessa tietää onko näin kuten tyttö väittää?



Tytöt 12-14 -vuotiaita.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täydentääkö kaikki liikunnat jotenkin toisiaan? Tuolle taitoluistelijalle siis ihan suositeltiin jumppaa lisäksi (koko ryhmän tytöt käy myös jumpassa kuulemma).



ap

Vierailija
2/2 |
22.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikki liikunta täydentää kaikkia lajeja. muistaakseni Arja Sääkslahti totesi tutkimuksessaan, että ennen 15-16 vuotta ei edes pitäisi valita päälajia, vaan harrastaa kaikkea sekaisin (jos siis haluaa kehittyä liikunnallisesti mahdollisimman pitkälle).

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla