Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Valitsen jatkuvasti ympärilleni energiasyöppöjä. Ja vika on...

Vierailija
05.05.2019 |

ihan oma. Mulla on joku ihmeen auttamisaddiktio. Alkoholisti-isän ja epävakaan äidin lapsi. Miten mä saisin lopetettua tämän kierteen? Haluaisin ympärilleni ihmisiä, joita kiinnostais myös mun asiat ja tsemppais mua elämässä eteenpäin.

Tänäänkin iloitsin mun eräälle ystävälle yhdestä aikaansaannoksestani töissä ja hän ei kommentoinut asiaa mitenkään, alkoi selittää omia juttujaan päälle. On tosi yksinäinen olo. :(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla sama ongelma. Nykyään osaan sentään suht nopeasti lopettaa tuollaiset suhteet, mutta sitä en tiedä, miten löytäisin toisenlaisia.

Vierailija
2/4 |
05.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama juttu täällä. Osaan kans etäännyttää itseni näistä ihmisistä ja löydän ympärilleni uusia reippaampia ihmisiä, mutta heistäkin kuoriutuu samanlaisia energiasyöppöjä. Eli jotenkin vain hakeudun alitajuisesti tällaisten ihmisten seuraan, vaikka tietoisesti aina päätän investoida ihmissuhteisiin, joista itse nautin. Mut enpäs sit pienen ajan kuluttua nautikaan.

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mites olikaan omien energioittes laita? Kun se puoli on kunnossa, löytyy rajat paremmin.

Vierailija
4/4 |
05.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Mites olikaan omien energioittes laita? Kun se puoli on kunnossa, löytyy rajat paremmin.

Mitä tarkoitat? Ai, että millaset vibat ite annan ulkomaailmaan? Vaikea varmuudella sanoa, mutta usein kuulen ihmisiltä, läheisiltä ja vierailta, että oon tosi positiivinen ja tuon iloa ja hyvää energiaa ympärilleni. Sen takia ärsyttää, että sitä hyvää energiaa imetään musta pois, kunnes itsekin vaivun alakuloon. Saan kuitenkin itse ladattua varastot ottamalla etäisyyttä, kunnes ne taas imetään pois. Itseäni tietysti syytän tästä, koska annan sen tapahtua. 

Ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme neljä