Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Perätön lasu: hurttia huumoria?

Vierailija
28.04.2019 |

En laita linkkiä, enkä kannusta klikkaamaan, mutta viittaan tällä Tuomas Enbusken tämänkertaiseen aivopäästöön. Kosi naistaan kolumnissa ja leikkimielisesti uhkaili julkaisevansa alastonkuvia ja perättömiä ilmiantoja mikäli nainen kieltäytyy.
Tosi hauska hah-ha?
Haukkukaa vaan kukkikseksi, mutta perättömät lastensuojeluilmoitukset kuormittavat järjestelmää entisestään, eivätkä resurssit meinaa riittää kaikille hädänalaisille lapsille. Ei kukaan normaalijärkinen näe tuollaisessa mitään huumorin väärtiä. Onkohan sillä joku diagnosoimaton nuppiongelma? Mitä se nainenkin tuollaisessa näkee?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
28.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet oikeassa. Aiheesta tosin on jo täällä yli 20-sivuinen keskustelu linkkeineen, joten kyllä sitä on aika lailla klikattu.

Vierailija
2/3 |
28.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo tästä on jo pitkä ketju täälä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
28.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko se sitten uhkaus jos julkisesti tuollaista sanoo? Tarkoitan että noin sanomalla tekee mahdottomaksi sen, että voisi tehdä lasun, olisi helppo osoittaa että se on aiheeton.

Tästä syystä näen ton kirjoituksen enemmän kritiikkinä niitä kohtaan jotka lasuja kostoksi tehtailee.