Sanoma media sensuroi miesten vointia, tämä on ihmisoikeuskysymys
Aloitus siitä että nuori mies katkeroituu juuri poistettiin. siinä oli kaunista keskustelua siitä mitä miehelle kuuluu. Tämä on Suomessa tabu ja tästä ei muka saa puhua. Ymmärrän teitä miehet että tässä maasa on vaikea elää. Puhukaa silti, kukaan ei voi teitä koskaan vaientaa. Ei kukaan
Kommentit (4)
Täällä on loputtomia ketjuja naisten vaikerruksista ja ongelmista ja kun kerran joku mies aukaisee suunsa ja saa aikaan asiallista keskustelua, se poistetaan?
Pointti on se, että valitat väärässä paikassa, ap. Mene vaikka kutsuntoihin poraamaan tuo kova kohtalosi.
ilmeisesti tässä nyt täytyy naisen pitää miesten oikeuksia yllä kun miehet itse ymmärrettävästi ovat jo liian lannistuneita siihen ja en yhtään heitä siitä syytä. kuka tahansa lannistuu jos ei mitään positiivista mediassa koskaan kuule.
Minä olen feministi mutta juuri sen takia koen että mies ja nainen ovat tasaveroisia ja miesten terveys on aivan yhtä tärkeää kuin naisten. jostain syystä tämä ei ole yleinen mielipide mediassa eikä täällä. vaan se on tabu. miten suomalaiset miehet ja pojat voi voida hyvin jos heidän ei anneta puhua ja ilmaista itseään???? miten he voivat elää tässä maassa jos heidät vaiennetaan eikä kohdella kuin ihmistä? miksi vain tyttöjä ja naisia kuullaan, missä on miesten oikeus käsitellä tunteitaan?