Kilttinaisen deitti-ilta
Kilttinaisen deitti-ilta
Kilttinainen oli iloissaan, koska naapurin komea DI-mies oli suostunut treffeille. Ihan oikea insinööri ja kristittykin vielä. Kilttinainen laittoi kivan hameen ja huulipunaa. Sitten hän suuntasi lasilliselle viinibistroon.
Siellä mukava insinöörimies odottelikin ja pian rupateltiin klassisesta musiikista, kasvis kokkailusta ja skandinaavisesta sisustuksesta (molempien mielestä ylivertainen kasvuympäristö lapselle).
Äkkiä synkkä pilvi ilmaantui taivaanrantaan, tarkemmin sanoen naapurin viinaan menevä jännänainen-yh. Jänniksellä oli 3 lasta eri miesten kanssa, mutta niitä kasvatti yleensä isovanhemmat. 23-vuotias jännis oli pukeutunut mega tissejä esittelevään paitaan ja tribaalitatska pilkotti paljaalta vyötäröltä.
Jännis istui pöytään enempiä kyselemättä ja alkoi avautua viinanjuonnistaan viime aikoina. Kestääköhän pitkään, mietti kilttinainen mielessään. Keskustelun aikana jännänainen kosketteli insinööriä sisäreisiin, koko ajan ylemmä ja ylemmä. Kilttinainen kavahti inhosta. Toivottavasti mukava insinööri ei ahdistuisi ja karkaisi pois.
Pian musiikki ja häly peittivät keskustelun kilttinaiselta. Jotain puhuttiin seksistä ja kevätkiimasta. Jännänainen ilmoitti yhtäkkiä kiltille, että vartioisi takkeja, kun he käyvät yhtä aikaa vessassa. Kilttinainen jäi istumaan. Kului 5 minuuttia, kului 10 ja kilttinainen huolestui. Hän raahasi takkeja mukanaan ja meni kuikuilemaan vessan luo. Naistenvessassa ei ollut ketään, ei myöskään miesten vessassa. Mutta invavessasta kaikui tukahdutettu huokailu, josta ei voinut erehtyä….
Kilttinainen näki mielessään jännänaisen hyvinmuodostuneet pakaran insinööriherran sormien alla. Hän lähti kotiinsa, avasti kylmän Riesling-minipullon ja suuteli sen kaulaa.
Kommentit (6)
Jännänainen viinibistrossa? Juuei. Niin ja DI olisi toivottanut jännänaiselle hauskaa loppuiltaa jossain muualla. Ai mistäkö tiedän?
- DI-mies
Vierailija kirjoitti:
Jännänainen viinibistrossa? Juuei. Niin ja DI olisi toivottanut jännänaiselle hauskaa loppuiltaa jossain muualla. Ai mistäkö tiedän?
- DI-mies
Koska edustat kaikkia DI-miehiä? On kyllä tullut yhtä jos toista opiskeluaikoina vastaan.
T: DI-nainen
😂😂 5/5