Miksi naiset haluavat olla miehiä nykyään? Tai kuin miehet ainakin. Erottamattomia miehistä.
Sitähän se erityisesti feministien promoama sukupuolettomuus ja muunsukupuolisuus ja sukupuolineutraalius sun muu sukupuolihömppa on. Paula Vesala on vaan Vesala ja Elizabeth Holmes puhuu feikin matalalla äänellä ja ilmeisesti kuvittelevat näin saavansa tiettyä gravitaasia olemukseensa.
MIkä siinä naisena olemisessa on niin kamalaa nykyään?
Kommentit (4)
En minäkään ymmärrä. Jos minun sukunimeni olisi Vesala tai Heikkilä, niin vaihtaisin sen kyllä äkkiä Minnalaksi tai Jenniläksi.
Ei naiset ryhmänä ole koskaan halunneet "olla" siinä kapeassa roolissa, jonka yhteiskunta on meille tähän mennessä suonut. Nyt vaan se rooli on murtumassa ja kaikki saavat olla sitä mitä oikeasti ovat (joillekin se voi toki olla se 50-luvun kotirouvakin, mutta todennäköisesti vähemmistölle).
Ap ei siis osaa lähestyä oikeaa sukupuolta, kun lettinauhat ja mekko puuttuvat? Aika huonosti sut on elämän tosiasioihin valmisteltu 🤣😂🤣😂🤣😂🤣😂
Tiedätkö, minä en ole ikinä erehtynyt tuossa kohtaa.
Miten se sinulta on pois, miten (muut) naiset toteuttavat omaa naiseuttaan?