Kiinnostava mies kysyi ulos ja kieltäydyin, mitä nyt?
Ikävä kyllä hänestä ei kuulu enää mitään, todellisuudessa halusin hänen yrittävän kovempaa. Miksi hän ei yritä uudelleen?
Kommentit (19)
Pöljä, snnoit rukkaset, case closed, ei se enää sua lähesty. Mistä keksit että kieltäytymistä seuraisi vielä innokkaampi yritys?
No, sä et nyt sitten mene sen kanssa ulos. Tilaisuus taisi mennä sitten, et olekaan NIIN kiinnostava, että alkaisi roikkua - uskoi kerrasta niin sanoakseni.
Te naiset sanotte, että miehet jotka jahtaa teitä ovat oksettavia ja että liika yrittäminen on seksuaalista ahdistelua. Ihmetteletkö tosissaan kun hän jättää sinut rauhaan kun sanoit ei? Häshtäg meeetooo muistetaan vielä liian hyvin.
Koita päättää äläkä äläkä pelailla. Hard to get esitys ei pure miehiin, naisiin ehkä.
Provohan tämä oli, mutta todetaan nyt kuitenkin että saisit olla kiitollinen että mies edes kerran yritti tehdä aloitetta.
Moni mies ei varmastikaan halua tehdä ollenkaan aloitetta ellei nainen ole ensin itse osoittanut edes jollain tavalla olevansa kiinnostunut miehestä.
M
Selititkö kieltäytymisen syytä? Jos olit vaikka influenssassa, niin se on hyvä syy, mutta jos sanoit vain, että ei kiitos, niin unohda koko mies.
No kun sinä torjuit hänet, hän uskoi sen.
Nyt laitat "vahingossa" miehelle jonkin paljastavan kuvan itsestäsi, ja sitten mies taas alkaa yrittää sua oikein kunnolla!
Onko tässäkin taas kyse siitä että naiset sanovat yhtä mutta toimivat toisin? :o
:o
käänteistsykoloki kirjoitti:
Onko tässäkin taas kyse siitä että naiset sanovat yhtä mutta toimivat toisin? :o
:o
Ei. Tässä on kyse ihan puhtaasta provosta.
Et taida olla ihan viisas, jos annat pakit niin se tarkoittaa että sinua ei kiinnosta, mutta jos mies kuitenkin pakeista huolimatta jatkaa yrittämistä niin hän vainoaa/stalkkaa sinua tai on muuten vaan outolintu.
En ymmärrä, en ole koskaan kieltäytynyt yhteistä tekemistä sisältävästä suorasta treffiehdotuksesta, jos olen ollut vapaa.
Sinulla oli mahdollisuus, mutta et halunnut käyttää sitä joten unohda.
Vierailija kirjoitti:
Pöljä, snnoit rukkaset, case closed, ei se enää sua lähesty. Mistä keksit että kieltäytymistä seuraisi vielä innokkaampi yritys?
No, koska kaikissa Harlekiini kirjoissa nainen kieltäytyy ainakin kolmesti, ja se vaan lisää miehen mielenkiintoa ja yritystä. Ja sitten oikeassa elämässä, tapahtuukin hieman toisin, ja tämä on aivan hämmästyttävää? Miksi suomalaiset miehet ovat näin juntteja?
No jos sanoo ei niin kyllä se on kerrasta ei, uutta kertaa ei tule. Jos tämä nyt ei ole trolli, niin ainut optio on itse pyytää ja sanoa että harkitsit uudelleen ja tarjoat.
Minua on pyydetty ulos, vaikka olen varattu. Tämän jälkeen ei olla uskottu tätä kieltävää vastausta, vaan on väitetty minun pelaavan jotain.
- Miehen logiikkaa
Kieltäytyminen ei välttämättä lopeta heti miehen kiinnostusta mutta nyt pallo on sulla. Tuskin mies enää toista aloitetta tekee.
Nimenomaan pallo on nyt sulla. Ainoastaan höpöromaaneissa miehet jatkavat itsepintaisesti haluttoman neidon jahtaamista. Normaalielämässä miehet jatkavat seuraavaan kohteeseen mikä on kyllä järkevintä.
Täyttä Porvoota tämä aloitus. 0/5.
En minä ainakaan jaksaisi mitään pelejä ja vonkaamisia. Näin vuonna 2019 naisten on jo älytöntä leikkiä vaikeaa saalista. Se kalahtaa vain omaan nilkkaan, ja ennen kuin huomaakaan, on vastassa The Wall...