Miten suhtaudutte supisuomalaiseen mieheen, joka näyttää ulkomaalaiselta?
Mulla on tämä tilanne. Lähes kaikki, joiden kanssa oon ollut tekemisissä, luulevat että olen ulkomaalainen/ulkomaalaistaustainen, vaikka oon täysin suomalainen :D Nämä kansallisuusarviot vaihtelee, mutta on veikattu niin espanjaa, italiaa, saksaa kuin joskus arabimaitakin (en tiedä vieläkään tosin, että miksi). Oon vähän tavallista suomimiestä tummempi (hiukset niin tummanruskeat että tietyssä valossa näyttävät lähes mustilta) ja lyhyehkö (175 cm), ja yleensä ihmiset häkeltyvät huomatessaan että puhun ihan sujuvaa suomea.
Edes epäsuomalainen nimi ei auta asiaa, ja viimeksi edellispäivänä ollessani treffeillä ei treffikumppani aluksi meinannut millään uskoa, että olen täysin suomalainen. Eipä tämä tilanne haittaa kuitenkaan, mutta en haluaisi näin supisuomalaisena joutua jatkuvasti todistelemaan kansallisuuttani :D
Kommentit (4)
Rusketutko helposti? Sekin voi vaikuttaa paljon.
Erilaisuus on usein plussaa. Tummapiirteiset miehet ovat myös usein ulkonäöllisesti enemmän makuuni kuin vaaleat.
Vierailija kirjoitti:
Rusketutko helposti? Sekin voi vaikuttaa paljon.
Kyllä, ja koskaan en ole palanut auringossa. Harvoin ihotyyppini on täysin vaalea, mikä varmasti vaikuttaa myös, mutta en ihan älyttömän ruskeakaan ole.
-AP
Noi on kyl ehkä parhaat setit miehelle. Saat eksoottisuuspisteitä!