Jos jättäisin ruuan tekemättä tänään kokonaan?
Mua kyllästyttää tämä kyökkipiikana olo. Joka päiväinen (mies hoitaa ruuat viikonloppuisin) keksiminen, että mitäs tänään syötäisiin.. :/ Sitten vielä narinat päälle, että taasko tuota ja tuota. Tunnustan ideani kiertävät lyhyttä kehää nykyään. Ja ennen tykkäsin ruuanlaitosta, tää jatkuva tekeminen on tehnyt harrastuksesta pakkopullaa.. en ruokaa enää rakkaudella ja liian usein on nykyään eineksiä. Tai jopa tilataan.
Tänään vois yllättää kaikki ja tarjota eioota. Mitenhän sitten suut pannaan?
Kommentit (4)
[quote author="Vierailija" time="12.03.2013 klo 16:48"]
Lenita on omankaltaisensa höntti edelleenkin. Parasta on vaieta tuommoiset öykkärimiehet hiljaiseksi, kuten ministeri tässä teki. Ei niiden tasolle tarvii vajota, kuten Lenita olisi tehnyt.
[/quote]
UPS! Mulla oli monta ikkunaa auki ja johan sitten kirjottelin vastauksia ristiin! Sorry. *nolo*
Eihän tuo ole edes paha, jos mies kuitenkin kokkaa viikonloppuisin. Monen mies ei tee koskaan ruokaa ja jos joutuu keksimään lapsille syömistä, niin sitten ruokana on kaupan pakastepitsaa tai Heseä.
Mä tosin on kuuntelis miehen puolelta valitusta ruuasta, jättäisin aika äkkiä miehen ilman ruokaa, jos kehtaisi valittaa ruuasta, jonka saa nokan eteen.
Mikset tee kuukauden ruokalistaa etukäteen, osta kerralla pakastimeen jauhelihat kaikkiin näihin ruokiin ja kaappiin kuiva-ainekset. Siitä on sitten helppo alkaa tehdä ruokaa, ei tarvitse miettiä sen kummemmin.
Lenita on omankaltaisensa höntti edelleenkin. Parasta on vaieta tuommoiset öykkärimiehet hiljaiseksi, kuten ministeri tässä teki. Ei niiden tasolle tarvii vajota, kuten Lenita olisi tehnyt.