Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua pian, kokeneemmat synnyttäjät?

Vierailija
06.03.2013 |

Limatulppa irtosi viime yönä, kahden aikaan oli supistuksia muutaman minuutin välein -> sairaalaan. Sairaalassa todettiin että kohdunsuu on 2 cm auki, mutta aamuun mennessä supistukset harvenivat ja lähetettiin kotiin. La 9.3. Mitenhän kauan menee että synnytys käynnistyy oikeasti, onko todennäköistä joutua odottelemaan vielä viikkoa tai pidempään?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
06.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

En usko että viikkoa joutuu, mutta tuo aikahan nyt on tuota, koko ajan hermoilee ja hötkyilee, ja aikaa saattaa kulua vielä kuitenkin päiviä... Tsemppiä :)

Vierailija
2/3 |
06.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiitos paljon!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
06.03.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulemma 1-7 päivää saattaa kestää limatulpan irtoamisesta siihen, että oikeasti syntyy :) Itselläni oli supistuksia 1,5 päivää, limatulppa irtosi hetki ennen kuin lähdin sairaalaan ja sairaalassa kerkesimme olemaan muutaman tunnin kun lapsi oli lopulta syntynyt :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä yksi