Lue keskustelun säännöt.
mikä on vakio kirosanasi kun täytyy päästää höyryjä ulos?
03.03.2013 |
minulla: voi vittu!! kun ärsyttää joku asia tai mies ärsyttää mutta jos lasten käytös ottaa niin päähän että täytyy kirota niin se on jumalauta :)
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Eihän tekopyhä av-mamma koskaan kiroile, eikä av-mamman kotona koskaan tapellakaan, sen olen saanut lukea täältä. Se on kuulepas mautonta ja ihan tosi sairasta. Ääntä ei saa korottaa kertaakaan elämänsä aikana. Pois se av-mammasta!
Vastaus: perkele kajahtaa silloin kun hermot kärtsää kunnolla. Myöskin käytän saatanaa sekä vittua sellaisena sähähtävänä pistona, mutta en tietenkään yleensä kiroa missään epäsopivissa paikoissa enkä muutenkaan tämän tästä. Näiden lisäksi mulla on omia luovempia viritelmiä kirosanavarastossani, ja ne toimiikin sitten yleensä sikäli positiivisesti että seuralaista alkaa ainakin naurattaa ja lopulta useimmiten minuakin.