Ylämäkikeskustelu katosi
Ei Suomella ole yksinkertaisesti varaa demari-vihreä-vassarihallitukseen. Velkojen kasvulle ei ole saatu stoppia edes näinä muutamana edes jotenkin hyvänä vuonna, saati sitten kun tämä porukka, joiden kädet ovat polvia myöten työtä tekevien taskuissa, pääsee päättämään. Ainoa stoppi sille on, että Kokoomus on vaalien jälkeen isoin puolue. Se on ainoa, jota ei kiinnosta haaskaaminen. Ihan ensimmäisenä pitäisi kuopata järjetön maakuntahörselöinti.
Herra Ylismäkihän on puhunut omasta kunnostaan täysin pehmeitä. Laihtui kuulemma ensin kymmenen kiloa lihasta ja saanut siitä takaisin 8. No, ne eivät kuvien perusteella ainakaan ole lihasta. Kalliiksi tulee, jos pääm_inisteriä pitää lennätellä lääkärihelikopterilla EU-kokouksiin ja muualle. Sitä paitsi miten kukaan pystyy työskentelemään Ylämäen kanssa? Ollessaan vvm hän näytti, millainen yhteispeluri hän on; puukkoa selkään ja maata jalkojen alta kollegoilta aina tilaisuuden tullen. Ei tätä maata pysty hoitamaan ay-juonittelijan opeilla.
Kommentit (2)
Kepua ei kannata äänestää. Kepu haluaa maakuntahallinnon, joka on muuten täysin turha mutta takaa paljon kivoja virkoja ja valtaa kepulaisille
Äänestäkää keskustaa!