Olis kivaa, jos AV-lle tulis paljon kaikenikäiisä hyviä kirjoittajia kirjoittaan
Ja, että kirjoittaisivat hyviä otsikoita, jotka panis ajattelemaan ja kirjoittais mielenkiintoisista aiheista. Eihän se sitten mitään, jos media jatkais niitä juttuja sitten omalla tavallaan. Nostettaisiin pintaan kaikkea sellaistakin, mitä kukaan ei edes uneksi sanovansa ääneen ja luule tekevänsä salonkikelpoiseksi.
Tajuutteks, että AV on NYKYKYLÄ?
Meillä ei oo enää mitään muita paikkoja, jotka korvaisivat sen mitä kylillä tapahtui ja mitä kylällä "juoruttiin" kuin netti. Siksi me varmaan täällä pyöritään.
Sanomalehti ei ole interaktiivinen eikä ota mukaan kaikkia niitä porukoita, jotka haluaa, siinä varmaan yksi syy miksi tämmöinen palsta onkin jo eri juttu.
Tässä on vaan se, että tarttis kirjoittaa kaikki, minkä ennen sanoi puhumalla. Mutta toisaalta kirjoittamalla saa saman menemään vaikka kuinka monen korviin kun puhumalla saa vaan sille porukalle, joka on kulloinkin läsnä.
Ennen juoruttiin puhelimissakin, mutta puhelinkäyttäytyminenkin lienee muuttunut. Siis nyt tarttee osata kirjoittaa, mutta osataanko me? Haluaisitko olla parempi kirjoittaja?
Jos haluaisit olla parempi kirjoittaja ja tykkäät kirjoittaa niin mee säkin sinne suomi24 kirjailijanalut-palstalle. Laitettaisiin vipinää sille palstalle ja kohennettaisiin kirjoitustaitoamme. Sekin sopii kaikenikäisille!