Miten reklamoin Fransa Kids haalarista,
kun en tiedä ostopaikkaa? Kaveri tilasi netistä omille ja minun lapselleni yhteystilauksena, eikä muista tilauspaikkaa. Kaikista haalareista on vetoketju hajalla, enkä ainakaan omaan piikkiin haluaisi uuden haalarin vetuketjua korjauttaa.
Yritin katsella netistä, mutten löydä suoria yhteustietoja tuotteen maahantuojaan tms.
Osaako joku auttaa?
Kommentit (9)
Oivoi oliko ulkomaalainen nettikauppa? Itse maksat korjaukset.
Miten voi olla tietämättä ostopaikkaa? Onhan tilauksesta tullut sähköpostivahvistukset, luottokorttilaskulta tai pankin tiliotteesta näkee, mille firmalle tilaus on maksettu.
Voithan koettaa selittää asiasi suoraan pääkonttorin info-sähköpostiosoitteeseen, mutta kyllä heillekin pitää pystyä kertomaan mistä ja milloin tuote on ostettu.
On tainnut kaveri vetää välistä, eikä halua kertoa ostopaikkaa, ettei sinulle selviä haalarin todellinen hinta.
Olisko ollu Boozt sehän niitä myi edullisesti.
[quote author="Vierailija" time="20.02.2013 klo 09:31"]
Kysy kaverilta
[/quote]
Et tainnut lukea avausta: kaveri ei "muista" ostopaikkaa.
Vetskarit ilmeisesti surkeita. Siskoni myös reklamoi samasta asiasta, eivät toimita uutta haalaria vaan rahat takaisin. Pitääpä kysellä illalla siskolta mistä hän haalarin tilas. Joku tilausvahvistus varmaan pitää kyllä olla tai tilitapahtuma kyseiseen liikkeeseen olla.
Ei se kaveri käteisellä ole niitä vaatteita ostanut, koska teki nettitilauksen. Käske katsoa tiliotteesta tai luottokorttilaskusta mistä on tilannut.
Olet itse maahantuoja kaverisi kanssa. Valita itsellesi.