Köyhä ulosoton asiakas ja lasteni isä.Osti käytetyn koneen
joka hajosi alle kahden kuukauden käytön jälkeen.En ymmärrä miksi ei voi satsata uuteen koneeseen vaan aina näitä toisten vanhoja paskoja.Se on vissiin päästään pipi kun ei tiedosta että uusi kone kestää 25vuotta ja vanha ei.Ai niin ollaan erottu ja kyseessä on astianpesukone.Aika vähän palkkaa saa pankissa sijoituspäällikkö mikä lie kun pitää ostaa käytettyjä kodinkoneita..
Kommentit (8)
Mä luulen että exäsi on katkera erosta ja kiusaa sinua.Asuu vuokralla sen toisen ämmän kanssa ja he ovat nyt saamassa perheenlisäystä niin ex ei tietty viitsi satsata edellisen suhteen lapsiin.Mahtaako lapset haluta nähdä isiä sitten vanhana ollenkaan,tuskin.Ovat katkeria uudelle äitipuolelle joka voisi olla iän puolesta heidän isosisko.
faija muistaa vittuilla 12v sen jälkeen kun kävin ostamassa sen KESÄLOMARAHOILLA kaupasta uuden moottorisahan,itsekantoi vaikka mitä vanhoja paskoja jostain tutuilta ja naapurin äijältä,äitipuoli antoi rahat sahan ostoon.
kaikilla ei vaan ole helppoa.
Tää uus avopuoliso ei vielä tiedä että hän saa yhtä huonoa kohtelua jo nyt osakseen kuin ex aikoinaan.Eikä vielä edes lapsia.Se ukko on täyssika sovinisti pahoinpitelijä selkärangaton kurja paskiainen.Pesäpallomaila ja takaa raivoon ja siitä henki pois!T:mies
Eikö sen ulosoton pitäisi olla hälytyskello että mies juhlii palkkansa.Kolme vuotta ja toisessa kaupungissa pankissa töissä.Uskomatonta.Jos ihmiset tietäisi miten on hoitanut omat rahansa,eivät sijoittaisi tämän ukon kautta yhtään mitään!
Oli ison perheen kuopus jonka isä oli kauhea pamppu aikoinaan siinä kaupungissa.Ihan tunnettu suku.Jotenkin epäonnistunut tämä viimeisin lapsista.Väitti että vietti aina yksin aikaa eikä vanhemmat käyttäneet häntä kuin riidan välikappaleena.Mene ja tiedä mulla ainakin lähti myötätunto miestä kohtaan seitsemän vuotta sitten.Rakastuin silloin jo toiseen.Ero ei kaduta suinkaan vaan tää kiusanteko ja tällainen väkisin itsensä tärkeäksi tekeminen että voi voi sentään tarteekko lasten äiti mun apua vieläkin.No ei tartte.Voidaan tiskata jos herralla ei voi varaa uusiin kodinkoneisiin.Elastusapu nousi ja se on sitten lähemmäs 1200euroa ensi vuonna kahdesta lapsesta.
Onko täällä jotkut Pitkänniemen kokoontumisajot tänäiltana???
Viestit 1-7 on kirjoittanut sama ihminen, siis fyysisesti sama. Iltalääkeaika!
Sama juttu oli/autojen kanssa.Nyt uudella miehelläni on ihan työsuhdeauto.Että ei tartte mennä autoon nolostuen istumaan vaan pääsee mersuun paraatipaikalle istumaan ja hymyilemään.Voi tätä onnea.t.ap