suomalaiset jenkkifanit on jotenkin noloja
katselen tässä tota ykkösen ohjelmaa, vintage-valtakunta. toi vanhin ukko on tosi nolo, olevinaan niin myyntimiestä ja asiantuntijaa että, ja ämeerica on pop.. niin kovaa poikaa että.
Kommentit (8)
Ton ikäsillä miehillä on kovisvaihe. Ovat vähän kuin juhani tammisia kaikki.
ugh ugh, rinta rottingilla pörhistellään.
Mietin juuri ohjelmaa katsoessani miksi vintage harrastajat ovat kopioita 1950-luvun amerikkalaisesta kulttuurista. Johtuuko siitä, että se levisi television välityksellä niin laajasti. Onhan vintagea muuallakin kuin Usassa, joten vintage harrastaja voisi pitää muustakin kuin jenkkiautoista.
Pahimpia on nuoret "mäniinmuutannykiintäältä" -lissut. Ihan hirveetä schaibaa, eikä vielä mitään kokemusta oikeasta elämästä. Toisille se TV-viihde menee ihan oikeasti silmistä sisään ja pysyy aivoissa.
Mä olen katsellut tota ohjelmaa, nythän se pyörii jo uusintana, ja ihmetellyt, millä ne kundit oikeasti elää?
Toi rasvaletti on onneksi ihan mukavan tuntunen. Se klanipää on nolo.