Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Laihdutus motivaatio

26.02.2019 |

Etsin motivaatiota laihdutukseen ja löysin tämän linkin

https://www.is.fi/laihdutus/art-2000000839596.html

Nainen ja mies ovat personal trainereita

onkohan mulla joku ongelma kun mun mielestä tuo nainen ei ole laiha? Haluaisin olla ainakin 10kg laihempi kuin hän. Nyt painan ehkä 59 ja ahdistaa kun olen lihonut. Ennen painoin vain 55 ja olin ihanan sutjakka.

Onko mulla ongelma?

Tuntuu että vain olemalla tosi timmi ja laiha voin osoittaa muille että olen kontrollissa. Näen lihavammat ihmiset heikkoina. Ymmärrän kyllä että ei ole ihan terve ajatuskuvio?

Enkä halua loukata ketään näillä ajatuksilleni mutta kun näen jonkun mua lihavamman nauttivan ruoasta mulle tulee oikein semmonen ärsytys kun ajattelen että tuokin läski niin heikko. Aiemmin mulla ei ole ollut näitä vihamielisiä ajatuksia muita ihmisiä kohtaan, ne on alkanut ehkä viimeisen kahden vuoden sisällä kun olen saanut paljon lihasta laihaan varteen.

Miten tästä voi päästä eroon? Luulen että en ole nyt ihan terveellä tiellä.

Olen aina ollut kiltti miellyttäjä joten nää mun negatiiviset ajatukset muista ihmisistä tuntuu melkein kapinalta toisia kohtaan, vaikka ei ne mitään pahaa ole tehnyt.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi kolme