Isänpäivä
Kommentit (8)
Kiitos vinkeistä ensi vuotta ajatellen, voisitko kirjoittaa niistä ennen ensi isänpäivää uudestaan? =D toi t-paitaidea oli hieno!!! Aika mahtava puhetulva taitaa teilläkin olla silloin kun innostuu=)
Toi t-paitahan on peruskamaa isänäpäivälahjana, mutta en minäkään olisi sitä tullut edes ajatelleeksi josseivät kerhossa olisi alkaneet tehtailemaan... Tuo hölpötys on kyllä aikamoinen sekasotku sitten kun kunnolla saa tulta alleen :D
Peruspäivä siis. Meillä meni yllättävän hyvin, mutta esim. naapurissa meni isänpäivä korvatulehduksia sairastaessa. Armoa ei anneta, sääliä ei tunneta ;)
Meillä isä sai lahjaksi 5-vuotiaan esikoisen (ja äidin) tekemän tyynyn, joka oli isin muotoinen ja jonka käsissä oli kuvat molemmista prinsessoista.
Lisäksi oli kortti, johon molemmat lapset piirsi isin kuvan, ja kortin sisälle haastattelin lapsia isistä. Selvisi mm. että isi on yksi vuotta vanha, ja että isi pelaa tässä tuolissa. :D
Täytyy myöntää, että meillä on äitienpäivinä parempi palvelu, kuin isänpäivänä. Heräsin, kun miehen kello soi (=sen pitää ehtiä kuopuksen lätkätreeneihin) *köh*. Keittelin kuitenkin puurot ja kahvit ja leivätkin tein valmiiksi.
Mutta nelosluokkalaisemme oli tehnyt koulussa ultrahienon sätkynukke-isin!!!! Se on aivan mieheni näköinen ja sätkyy iloisesti, kun narusta vetää. Ihan loistava :D
Kai sitä sätkynukke-isiä saa tanssittaa vain äiti ;) Älyttömän hauska idea!
Jösses, teidän on pakko olla todella käteviä käsistänne! Isi oli varmaan tyytyväinen :)
Nuo on niiiin liikkiksiä kun lapset kertoo vanhemmistaan <3
Miten se Viku voikaan olla noin lutunen.... <3 Meillä isänpäivän aamu meni kans myöhäseksi, kun isi oli valvonut kuumeisten muksujen kanssa yön ja me muut sitten koitimme olla aamun mahdollisimman hiljaa. Aamiaisesta tulikin lounas ja välipalaksi taitaa olla hirvipaistia. Joten juuri sopevan tuntuinen päivä :)