Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jaahas. Seuraavana jenkkien demokratiasta pääsee nauttimaan venezuelalaiset.

Vierailija
24.02.2019 |

Osa ymmärtää mitä on tapahtumassa, osa nielee valtamedian jenkkipropagandan. Demokratia tarkoittaa jenkeille asetehtaiden hyvinvointia. No, ei tässä pieni ihminen voi kuin ihmetellä ja seurata kun yksi maa laitetaan jälleen jenkkien toimesta sotatilaan. Hyvä jenkit! Hyvä demokratia! Hyvä asetehtaat!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaa, onko siellä rajalla taas nähty CIA:n agentteja ja ehkä ne ammututkin on tuotu paikalle vainajina? Yrittääkö Nato kaapata sieltäkin jonkin laivastotukikohdan?

Vierailija
2/2 |
24.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Öljy.

Aseteollisuus.

Siinä kaksi syytä miksi Usa on käynyt yhtämittaisesti sotiaan intiaanien kansanmurhan jälkeen, eli perustamisestaan saakka.

Trump on ollut ensimmäinen presidentti joka ei ole aloittanut sotimista ja joka on myös vetänyt joukkoja pois maailmalta, mutta saa nähdä onko Venezuelan maaperässä riittävästi öljyä, että kannattaa aloittaa uusi kansanmurha kuten Irakissa.

Usan aloittamat talouspakotteet eivät saaneet Venezuelaa tuhottua täydellisesti, eikä Venezuelan johto suostunut päästämään maahan usan öljyjättejä siirtämään kansallisvarallisuutta ulkomaiseen omistukseen, joten sota näyttää väistämättömältä.

Ehkä Usa masinoi kansannousun kuten teki Syyriassa halutessaan kaasun siirtoketjun omaan hallintaansa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi viisi