Onko totta että kaikki masentuneet ja pitkäaikaissairaat joutuu automaattisesti sossutätien silmätikuiksi?
Kaverini väittää, että joudun sossun silmätikuksi heti kun olen puskenut muksun ulos kohdusta. Ahdistaa ja pelottaa. :( Sanokaa, että tuo mitä kaveri väittää ei ole totta. Kaverilla on neljä lasta eikä ole koskaan ollut tekemisissä sossun kanssa. Odotan esikoista ja olen nuorempana sairastanut vakavan masennuksen, josta olen parantunut ja nyt aikuisiällä mt-ongelmat eivät ole vaivanneet. Miehen mielestä kaveri pelottelee eikä meillä ole aihetta huoleen. En saa kaverini sanoja pois mielestä ja raskaus on vielä alussa, joten jos tuo on totta niin harkitsen vakavissani aborttia. :( Tämä ei ole mikään pila ja vauvaa on yritetty jo vuosia että senkin takia surettaa js sossut sekaantuu vauvaan.
Kommentit (3)
Miehes on oikeassa: kaveri pelottelee. Ihme kaveri sulla. Kannattaa ehkä ottaa etäisyyttä, sillä vaikuttaa pahantahtoiselta. Tietää, että pystyy osumaan masennushistorialla arkaan paikkaan ja tekee sen vielä kun varmasti tietää, että on tunteet herkässä raskaana.
Mistä kaverisi on tuollaista keksinyt?
Miksi sossu puuttuisi, jos ei ole mitään syytä? Ja jos puuttuiskin, niin ei ne mitään pahaa halua sulle tai vauvalle.
Mut, jos abortti tulee mieleen kaverin sanomisista, niin eikö sun kannattais jutella jossain asiasta niin, et saisit tukee IRL