Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lööpit ja julkkisten sopimukset

Vierailija
07.02.2019 |

Homma menee suurinpiirtein näin: Sensaatiolehti sopii julkkiksen kanssa että tämä antaa seuraavan puolen vuoden aikana kuusi haastattelua. Haastateltava saa päättää aiheen, mutta sen on oltava sen verran "muheva" että lehti myy.
Rahasumma on sen verran suuri että julkkis haluaa oikeasti löytä hyvät aiheet.... niitä on esim kostea lomamatka (lehden toimittaja mukana) ja parisuhdeuutiset (lehden toimittaja todistamassa kosintaa tai riitaa). Surullisinta on kun julkkis on unohtanut jo aikuiset lapsensa mutta sitten yhtäkkiä haluaakin tavata. Kun lapsi tulee paikalle niin mukana on yllättäen myös juorulehden toimittaja. Lapsi kieltäytyy haastattelusta ja isänsä motiiveihin pettyneenä katkaisee välit. Julkisuudessa julkkis itkee että oma lapsi ei halua tavata eikä anna tavata lapsenlapsiaan. Siitäkin saa rahaa. Ja kansa paheksuu itsekkäitä lapsia miten vanhempaansa kohtelee. Kukaan ei ymmärrä miten paska olo sillä lapsella on.
Surullinen päätös on kun julkkis kuolee niin hänen läheisensä kuvailee vielä samaiselle sensaatiolehdelle kuoleman yksityiskohtaisesti. Yksinoikeudella. Ällöttävää.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
07.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikäs siinä jos haluaa myydä koko elämänsä?

Vierailija
2/3 |
07.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellisuus on voinut olla tuikitavallista tylsää normiarkea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
07.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsia on syyllistetty huolella.. ”mitä te isäänne surette kun ette antaneet edes lapsenlapsiaan tavata”.

En olisi antanut minäkään, seiskan sivuille olisivat päätyneet samantien

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi seitsemän neljä