Maksako se pettää? Palstalääkärit jelppiä?!
Iltaa!
Olisko paikalla ketään keittiölekuria joka antaisi minulle ohjeita näin iltamyöhään?
Mulla on tossa viikonloppuna alkanut tuntua ylävatsan keskellä siltä että siellä olisi jotain ylimääräistä. Tunne ei ole kipu vaan ehkä ennemminnin sellainen että ylävatsassa/rintakehässä olisi jotain ylimääräistä.
Tässä on tullut pari kuukautta käytettyä tuota alkoa lähes päivittäin.. Auts. Tiedän oma moka. Eikä sillä niin väliäkään vaikka kuolis pois mutta en kitua tahtoisi.
Olisko siis aika mennä lekuriin ja mistähän moinen tuntemus vois johtua? Jos jollain on kokemusta samanlaisista fiiliksistä niin mielellään kuulisin mistä ovat johtuneet?
Kommentit (3)
Voipi olla maksa taikka sitten haima.Kyllä poikkeavat arvot näkyvät kun otetaan laajempi verenkuva.Oluen liiallinen juonti tuntuu joskus ikävänä närästyksenä rintalastan alapuolella.
Refluksia tai alkavaa vatsahaavaa. Turhaa skooppailla jos kerran viinan litkiminen on alkusyy. Lopeta dokaaminen.
Maksan toimintahäiriöt näet kellertävistä silmämunista ja pahimmillaan ihosta.
Eikö ketään jolla olis moisesta kokemusta? :(