Tapasin nuoren joka kertoi ettei koskaan ole seurannut Netflixiä
Väitti ettei siihen ole koskaan ole ollut varaa. Sanoi myös kokevansa jääneensä monesta muusta hänen ikäpolveaan yhdistävästä paitsi ja olevansa sen takia ulkopuolinen ja yksinäinen.
Kommentit (19)
No öh, eihän siellä edes ole mitään kovin järkevää.
En minäkään ole koskaan katsonut sekuntiakaan Netflixiä eikä edes kiinnosta.. Maksan maksimin YLE-veroa vuodessa joten mieluummin otan sitten hyödyn irti siitä kuin makselen mitäänsanomattomasta fiktiivihötöstä jenkkifirmalle. Kyllä se tarpeeton suoratoistopalvelu (Netflix) vuodessa veisi rahaa jota voin nyt sijoittaa muualle tuottamaan.
Maksaako joku elokuvista ja sarjoista viekä vuonna 2019? Joke is on you..
Maksaako joku elokuvista ja sarjoista viekä vuonna 2019? Joke is on you..
Kokee siis olevansa osaton ja ulkopuolinen? Juuri tälläisten radikalisoitumista tulisi estää. Ilmoitus poliisille ja he korjaavat tämä tulevan kriminalistin pois.
Minä taas en ole koskaan seurannut netflixiä, koska sen tarjonta ei yksinkertaisesti kiinnosta. Mutta enpä ole Naamakirjassa ja Instagrammista minua turha etsiä, koska en ole sielläkään, tai omaa sieltä tiliä. Teidä sitten mistä kaikesta olen jäänyt paitsi, kun en vielä toistaieksi koe tai tunne, että olsin jäänyt jostain peruuttamattomasti vaille. Sen sijaan olen joitan kertoja kokenut helpotusta siitä, että en ole ollut näkemässä tai mukana itse jossain, jälkeenpäin harmittavassa.
Kyseinen nuori on radikaali kriminalisti! Tai jos ei vielä ole niin sittä tulee sellainen!
Mäkään en ole koskaan seurannut Netflixiä, en edes tiennyt että ne on jossain Facebookissa tai Instagramissa. Katsonut sitä olen kyllä kaverin tunnuksien avulla, jopa tilannut itselle.
En ole koskaan kokenyt tätä Some mailmaa ja suoratoistohömpp tarpeelliseksi. Hyvä ja vanha kelpaa paremmin.
Nainen 60v
Olen introvertti. En edes tarvitse kavereita, viihdyn mieluummin yksin. Koen muiden seuran rasittavaksi ja voimia syöväksi. Siitä syystä haluan olla rauhassa ja omissa oloissani.
Mä lataan edelleen kaiken torrenttina :D olen pihi enkä ikinä laittaisi rahaa netflixiin sillä haluan pitää laskuni minimissään.
Opettele lukemaan kirjoja., niitä voi käydä lainaamassa ilmaiseksi kirjastosta Itse en ole koskaan omistanut televisiota enkä puhelinta. Tietokoneenkin hankin vain koska työntakia oli pakko.
Itse tässä huomasin lähipiirin kommenteista (ja tälläkin palstalla olen lukenut) että nuo palvelut koetaan rahojen hassaamiseksi, ja varsinkin köyhälle turhaksi luksukseksi. Itse olen ostanut noita välillä, itse en katso juurikaan televisiota mutta teinit ovat joitain sarjoja katsoneet. Ja isänsä luona eivät voi katsoa telkkarista mitään, koska isä päättää aina mitä sieltä katsotaan, ja se ei yleensä ole sitä mitä teinit haluaisivat nähdä.
Aloittajan pointti ei tainut olla Netflix. Ainakin luulisin niin.
Vierailija kirjoitti:
Mä lataan edelleen kaiken torrenttina :D olen pihi enkä ikinä laittaisi rahaa netflixiin sillä haluan pitää laskuni minimissään.
Kaupan päälle saat vakoiluohjelmat ja troijalaiset
Ei minullakaan ole sitä tilausta tällä hetkellä. Maksan toisinaan sen pariksi kuukaudeksi, mutta yllättävän vähän tulee sillonkin katsottua. Ja tätä ruutuaikaa kertyy puhelimen ja tietokoneen kanssa jo liikaa ilman sitäkin
Piratebayssa on paras opiskelija-alennus
Torrenteissa melkein rajaton ja ilmainen valikoima, en maksaisi Netflixistä ja rajatusta valikoimasta.
Valmiiksi pureskeltua amerikkalaista roskaviihdettä. Kuka tuollaisesta edes haluaa maksaa? Mieluummin panostan oikeaan kulttuuriin ja nykytaiteeseen.