Uusi Uutisvuoto
Mitä mieltä? Toimiiko? Itseä ei oo naurattanu vielä.
Kommentit (23)
Peter on kyllä yhtä karismaattinen kun aina.
Ai kamala tuota Meriläisen naurua, päähän koskee :S
Peter 10+
Nordman loistava
noita-akat pois
Ile aika hajuton ja mauton
Meriläinen ja Nordman olivat eilisen jakson vieraita. Eivät siis pysyviä kapteeneja.
Nordman on niin hauska, että toivon hänen vierailevan ohjelmassa useamminkin.
Meriläisen rätkätys sattui korviin.
Naiskapteeni, aika tönkkö.
Peter on aina hauska, Ile hajuton ja mauton.
Ajattelin heti kun näin mainoksen, et ei kyllä vaikuta hauskalta. Ilen vitsit on ennalta arvattavia, se nainen ei pystynyt edes niihin. Peterin jutut pelasti ohjelman, ne jaksaa naurattaa.
Se Nordman oli huippu. Kannatteli jaksoa. Nyman myös selvisi kunnialla. Muut vaisuja.
Reetan puheesta ei saa mitään selvää, karmea ääni,
Ei ymmärrä lopettaa kälätystään
Peter keskeytti kun kälätti ja kälätti loputtomasti.
Rosa yrittää liikaa, ei ole hauska.
Vierailija kirjoitti:
Reetan puheesta ei saa mitään selvää, karmea ääni,
Ei ymmärrä lopettaa kälätystään
Peter keskeytti kun kälätti ja kälätti loputtomasti.
Rosa yrittää liikaa, ei ole hauska.
Reetta Räty aivan hirvittävän huono. Ei sen ääntä jaksa kuunnella, ei mitään hyvää, ei siis mitään hyvää koko naisessa.
Roosa Meriläinen kuuntelepa kolkko naurusi, naurusi ei tartu vaan ärsyttää.
Riitti yksi kerta, syy: reetta räty
Mietin ihan samaa, että jos vakipanelisteina olisi Tuomas Kyrö ja vaikka Mikko Kuustonen olisi ohjelma menestys. Peter Nyman toimii, mutta nuo panelistit ei. En tiedä mistä se nainen on repäisty tähän ohjelmaan?
Lieneekö alkukankeutta, mutta kumpikin kapteeni oli vaisu ja tylsä. Nyman tasaisen varma, joskin aika ennalta arvattava. Vieraista se miesnäyttelijä oli hyvin vahva, liekö siksi kapteenit jäivät vähän varjoon. Rosa hirveä. Annan toisen mahdollisuuden, josko vaan alkukankeutta.
Reetta Räty oli huono valinta kapteeniksi. Epämiellyttävä ääni ja lisäksi puheen rytmi on liian nopea. Puhuu myös liian pitkiä tarinoita, hänen pitäisi osata antaa nasevia, lyhyitä kommentteja Tervon ja Saanilan tapaan. Räty pitäisi korvata esim. Nordmanilla tai Saanilalla. Jos välttämättä halutaan nainen, niin sitten vaikka Katja Ståhl tai Pirjo Heikkilä.
Tästä aiheesta oli pitkä ketju eilen. Jostain syystä se on poistettu. .
Vierailija kirjoitti:
Reetta Räty oli huono valinta kapteeniksi. Epämiellyttävä ääni ja lisäksi puheen rytmi on liian nopea. Puhuu myös liian pitkiä tarinoita, hänen pitäisi osata antaa nasevia, lyhyitä kommentteja Tervon ja Saanilan tapaan. Räty pitäisi korvata esim. Nordmanilla tai Saanilalla. Jos välttämättä halutaan nainen, niin sitten vaikka Katja Ståhl tai Pirjo Heikkilä.
Tuo on vaikea pesti, koska edelliset kapteenit ovat niin vahvasti lyöneet leimansa ohjelmaan. Minusta ei tarvitse lähteä heitä apinoimaan, vaan löytää oma tyylinsä, mutta olihan nuo molemmat kapteenit aika värittömiä.
Vierailija kirjoitti:
Naiskapteeni, aika tönkkö.
Peter on aina hauska, Ile hajuton ja mauton.
Ajattelin heti kun näin mainoksen, et ei kyllä vaikuta hauskalta. Ilen vitsit on ennalta arvattavia, se nainen ei pystynyt edes niihin. Peterin jutut pelasti ohjelman, ne jaksaa naurattaa.
Naiskapteenilla ihan kamala ääni. Ei kestä kuunnella.
Unelmakapteenini olisivat, nyt kun vihdoin on saatu Peter Peterin paikalle, Nordman ja jos nainen pitää olla toinen niin Katja Ståhl.
Mites olisi Nordman ja Tuomas Kyrö kapteeneiksi? Pärjäisikö Kyrö Nordmania vastaan?
Aika monta täällä kapteeneiksi ehdotetuista on jo panelisteina muissa ohjelmissa. Sitte alkaiskin poru, miks aina samat naamat :)
Mut ehdottomasti noi nykyiset vaihtoon ja äkkiä.
Kannattaa laittaa palautetta suoraan maikkarille, netistä löytyy palautelomake.
Uutisvuodon alennustila.
Kapteeni Reetta Räty: Hirvittävä sirkkeliääni, liian nopea puhetapa, ei erota typeryyttä ja huumoria toisistaan, liikaa äänessä: ULOS!! Tilalle vaikka Katja Ståhl.
Kapteeni Ile Uusivuori, just-ja-just siedettävä, mutta ei sovi älylliseen (?) huumoriohjelmaan (??). Joonas Nordman tilalle!
Oli vastenmielinen virhe ottaa Rosa "vittuhaiseehyvälle" Meriläinen ekaan lähetykseen. Hirrrrvittävä sössöttävä käkätyskone, oksettaa! Jokin alaraja sentään pitää vieraan valinnassa olla eikä sitä pidä alittaa!
ILMAINEN NEUVO OHJELMAN TERVEHDYTTÄMISEKSI (EI SIIS MAKSA MITÄÄN): Toiseksi kapteeniksi siis Joonas Nordman ja toiseksi Katja Ståhl! Väljähtäneen Peter Nymanin kanssa vuoroviikoin puheenjohtajaksi Baba Lybeck. Mitään luvattuua "uutta" ei näkynyt eikä äly + huumori kimmeltänyt. Jos ei muutoksia tehdä. niin ROSKIIN KOKO PILATTU OHJELMA! Hyaargh!
Stan pikkuinen, ikävä on Sinua.
Jussi Kolkka
Jussi on todella asian ytimessä. Ohjelman imu kaiketi pitkälti rakentuu kapteenien tilannetajuun ja -huumoriin (toki ohjelmassa huomaa välillä hyvin vaivaannuttavasti käsikirjoitettuja pätkiä). Siksi Saanilan, Tervon ja Tabermanin älykästä sanailua oli niin ilo seurata. Nyt ohjelma rakennetaan yksittäisten (asiaan kuulumattomien) kertomusten ja vitsien varaan. Jatkumo, jossa joku kommentti saa aikaan hykerryttävän vastaväitteen ja ainakin välihuomion, puuttuu.
Poissa on se älyllinen säihke, joka alkuperäisessä ohjelmassa viehätti.
Räty saattaisi olla lähimpänä tätä säihkettä, mutta pitkine tarinoineen ja jaaritteluineen ehtii puuduttaa katsojan ennen kuin punchline tulee, jos tulee.
Ilkka Uusivuoren habitus henkii jännittyneisyyttä ja liian kovaa yritystä. Ei ole oma itsensä. Radiossa aikoinaan loistava, mutta nyt joutuu hakemaan leipänsä erilaisista projekteista, joista yksi nyt vain sattuu olemaan tämä ohjelma.
Jos myös vierailla ei ole kykyä olla luontaisesti hauskoja ja heittäytyviä (kuten toisessa osassa kävi), on todella mahdollista, että kesken ohjelman alkaa miettiä, voisiko tämänkin ajan käyttää jollakin muullakin tavalla.
Miksi Nyman otti takapakkia työurallaan?
Olisi ollut pian joku päällikkö uutispuolella pysyessään uutisankkurina.
Kamalaa, kauheeta, hirveetä. Peter Nyman on ihana, kaikki muut ihan töppöjä.