Lue keskustelun säännöt.
Ilettävä kroppa!
13.05.2006 |
Palautuuko kroppa enää koskaan normaaliksi? Mistään teinikropasta en varmaan oi enää haaveilla, mutta sellaisesta " kiinteästä" .
Sunnytyksestä on 5kk ja imetyksen lopettamisesta 1,5kk ja tissit ja maha roikkuu kuin 60v mummolla vaikka olen vasta 23v. Ällöttää!!! Yritin äsken käydä äitienpäivän kunniaksi katselemassa uusia vaatteita, mutta pukukopissa tuli vaan paha mieli.
Liiikakiloja ei kuitenkaan oo yhtään. Jos tämä ylimääräinen nahka joskus lähtee, niin miten kauan siihen menee?
Kommentit (2)
Nyt tosiaan tuntuu siltä, että rintojen kohdalla roikkuu vain tyhjät rukkaset. Kuppikoko on muuttunut 80C:stä 75A:ksi :) Yritän tosiaan jumpata...
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Älä suotta murehdi, " pehmeä" vartalo on naisille aikas ominainen piirre...
Toi palautuminen on kyllä tosi yksilöllistä, mutta nyt kun sanoit että olet lopettanut imettämisen vasta 1,5kk sitten, niin elä heitä toivoasi, se on tosi lyhyt aika. Jos en muista väärin, niin esikoisesta mulla kroppa oli palautunut noin 8kk synnytyksestä (en imettänyt kuin pari kuukautta). Vatsasta tuli oikein hyvä, tissit venähtivät vähän. Kävin tuohon aikaan paljon salilla (joo, kerran tai kaksi viikossa)ja todella, kroppa jäi ihan hyvän näköiseksi vielä. Malttia, malttia.
Nyt kuopuksesta, on jäänyt vielä 2kg, mutta maha taaskin aika hyvä, nahka ei ole " rullalla" , mutta makkara löytyy.Tissit samanlaiset kuin ennenkin.Kuopus on nyt 9,5kk.
Sulla on tosiaan " ikäetu" (nuorella usein iho on kimmoisampi)joten luulen, että palaudut oikeinkin hyvin, jos näet pikkusen vaivaa, vaikka vaan harrastusmielessä lähdet uimaan tms.
Elä huoli, nää turhat murheet kuuluupi naisten elämään:) Sitäpaitsi, vaikket ihan ennallesi palautuisikaan, niin voi olla että kauneus muuttaa vain muotoaan, monenlaiset vartalot voivat olla kauniita.
Ps. Mulla on kans ollu pahoja itsetunto ongelmia, joten kuvittelen tietäväni miltä susta tuntuu. Koita vaan asettua asian yläpuolelle ja turhat hassuilut unohtuu. Mä olen melkein varma, että asia ei ole niin paha kuin annat ymmärtää, omassa päässään niitä vaan suotta suurentelee;)