Ostatteko Balmuiria?
Itselläni ei edes varaa mutta kun katsoo tiettyjä blogeja niin kaikki sohvatyynyistä lähtien Balmuiria, joku oloasukin 500€
Kommentit (8)
Miksi sitä ostaisi kun siinä maksaa pelkä brändi?
Miksi ihmeessä pitäisi ostaa täysin ylihinnoiteltuja tuotteita? Vain siksi, että voisi kavereille kehuskella? Huh hei!
Ylihinnoiteltua rompetta, jota mainostaa joka käänteessä ärsyttävä Batmanin Jokerin näköinen bloggaaja.
Mulla on pari käsipyyhettä, saatiin tuparilahjaksi oululaiselta rakennusyhtiöltä. Ihan paksuja ja pehmeitä, mutta eivät kuivaa mitään. En siis tod tuolla perusteella osta niiltä mitään muutakaan, tuskin toimii.
Ei riitä rahat joten en voi ostaa. Enkä ole kuullut laadusta hyvää joten ei houkuttelekaan erityisemmin.
Minulla on pikaisesti laskettuna ainakin 10 Balmuirin huivia silkkisistä villaan. Ihanat materiaalit ja värit + hinta/laatusuhde kohdillaan.
Pyyhkeet yms. ja laukut ei sen sijaan innosta, tylsännäköisiä ja samanlaisia saa edullisemminkin.
Käytän Balmuirin kasmirmyssyjä ja -huiveja. Samat kamat käytössä jo pian viisi vuotta ja edelleen uudenveroisia. Eli tavallaan olen säästänyt tässä sen sijaan, että olisin ostanut edullisempia, jotka jo nyt olisivat nyppääntyneet. Kasmirissa ylipäätään isot erot laadussa, Samsoe & Samsoe nyppääntyy heti, kun taas Hemisphere-merkkiset neuleet/neuletakit käytössä yli viisi vuotta ja ei näy nyppyjä.
Mutta en ostaisi Balmuirin pellavaa, koska Tallinnasta saa laadukasta pellavaa edullisesti.
Mä en näe siihen mitään syytä vaikka varaa ehkä oliskin.