Koska kerroit rakastavasi toista?
Kuinka kauan seurustelun jälkeen olette kertoneen sille toiselle, että rakastatte häntä?
Kumpi sen sanoi ekana?
Kommentit (5)
Vajaa kolme kuukautta sen jälkeen kun tavattiin kerroin poikaystävälleni rakastavani sitä. Oltiin kostean illan päätteeksi mun lapsuudenkodin pihalla, maattiin nurmikolla ja kateltiin yötaivasta. Siinä se sit tuli ulos vähän ku itestään ja sitten se sano sen takas :-)
Helpointa on kertoa heti kun sen tunteen huomaa itsessään.
minä sanoin joskus ehkä 4-5kk seurustelun jälkeen. poikaystävä ei ole koskaan sanonut itse oma-aloitteisesti, vastannut vaan mun sanomaan että "mäkin sua". Ollaan seurusteltu nyt 1,5 v. En tiiä tuleeko se koskaan sanomaan sitä ite mulle oma-aloitteisesti :L ehkä se ei sitten rakasta ihan yhtä paljon? en tiedä. mutten ala vaatimaan :)
Vierailija kirjoitti:
Ollaan seurusteltu nyt 1,5 v. En tiiä tuleeko se koskaan sanomaan sitä ite mulle oma-aloitteisesti :L ehkä se ei sitten rakasta ihan yhtä paljon? en tiedä. mutten ala vaatimaan :)
Ei välttämättä tarkoita sitä ettei toinen rakasta sua yhtä paljon. Jotkut ei vaa osaa (uskalla) sanoa sitä ääneen. Vaikka tunteita olisi enemmän kuin tarpeeksi sen sanomiseen.
Meistä kumpikaan ei ole sitä vielä sanonut, mutta ollaan oltu vasta 2kk yhessä.
Mä tulkitsin tän niin, että koska on esim. aviopuolisolle kertonut rakastavansa toista kuin tätä.