eron jälkeen en uskalla rakastua miehiin
Kommentit (16)
Miksi?
Erittäin epätodennäköistä, että se ero olisi miehestä johtunut. Miehet haluavat erota vain hyvin harvoin.
Eikait sitä herranjumala heti eron jälkeen pidäkään.
Ota ihan rauhallisesti.
Ei se uskalluksesta ole kiinni, sitä joko rakastuu tai ei. Ilmeisesti et ole tavannut miestä johon voisit rakastua. Jos ero on tuore, niin suosittelen parantelemaan haavat, ennen uuden rakkauden etsimistä.
pakko erota, mies sanoi ettei rakasta enää.... itse rakastin
Vierailija kirjoitti:
hän oli elämäni rakkaus
Ei ole olemassa sitä yhtä oikeaa, sen kun ymmärtää ja hyväksyy niin erot helpottuu, aikaa se tietenkin vie.
pahinta mentin kavereita erossa, koska ottivat miehen puolen- :(
Vierailija kirjoitti:
ota nainen, niin minäkin , miehet on perseestä
:D
Ojasta allikkoon :D Siis ollenkaan moittimatta voisin sanoa että ootta te mammat ihan mahottomia :)
-Aito ja alkuperäinen, (valitettavan) vähän käytetty yksilö-
vaikea eron jälkeen oli vaikea luottaa miehiin, ihastuin vanhaan kaveriin(naiseen). pelottaa miten tässä(kin) käy
Vierailija kirjoitti:
:(
Älä nyt kovin kauaa ole suruisa, aikansa vaan.
Jotenkin kantsii asiat mielessään käsitellä sillä jos jättää käsittelemättä niin jokaisesta vastoinkäymisestä sisimpään tulee kivi. Tarpeeksi kun kiviä kerääntyy niin niistä muodostuu suojakuori jota mikään ei läpäise. Ihminen silloin kyynistyy ja lakkaa luottamasta mihinkään :(
Pitäisi pyrkiä siihen että tavallaan sisin avoinna pystyisi jatkossakin elämään, toki muistaen vanhat opetukset viittana parempiin päätöksiin :)
-Aito ja alkuperäinen, (valitettavan) vähän käytetty yksilö-
sama, oli elämäni rakkaus... hän porskuttaa eteenpäin, itse olen ihan hajalla
Vierailija kirjoitti:
Miksi?
Erittäin epätodennäköistä, että se ero olisi miehestä johtunut. Miehet haluavat erota vain hyvin harvoin.
Näin se menee
t.Jätetty
Unohda se rakastuminen.
Keskity muihin asioihin.
En minäkään naisiin, kun sain rukkaset 20v sitten.
Miksi pitäisikään rakastua? Aina huono idea. Parempi idea elää yksin, rakastajan voi ottaa jos on tylsää.
ota nainen, niin minäkin , miehet on perseestä