Olenko alkoholisti kun ajattelen, kuinka ihanaa se olisi että työpäivä jo päättyisi ja saisin korkata hyvin jäähdytetyn oluen ja ottaa siitä pitkän kulauksen virkistävää poreilevaa mallasjuomaa?
Kommentit (12)
Ehkä, kenen nyt tekee marraskuussa mieli kylmää olutta? Kesällä asia voisi olla eri.
Onhan toi ainakin merkki riippuvuudesta, itselläni samankaltainen vkl juoppos ollu jo kymmenkunta vuotta.
Miksi suomessa alkoholin käytöstä halutaan tehdä aina ongelma. Keskieuroopassa on ihan normaalia että tissutellaan työpäivän jälkeen.
Olet, jos pidät kaljan juomista jotenkin nautintona.
Maistuu ihan helvetin pahalle.
Miten kukaan voi juoda olutta. Kamalan makuista.
Ai miehenikin eksynyt tälle palstalle? Kappas vaan!
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tutkijat-suomessa-meneillaan-alkoho…
"Tutkijat: Suomessa meneillään alkoholikatastrofi."
Oot rappioalkoholisti. Niinkuin kaikki suomisiat. Ainakin av-mammojen mielestä. Kuulut vieroitusklinikalle.
Raivoraittiiden AV-mammojen mielestä toinen jalkasi on jo katuojassa. Muualla tuota pidetään aivan normaalina.
On ihan normaalia odottaa että työpäivä päättyisi.
Et voi olla mitenkään, koska et edes tiedä ettei olut oireile vaan kuohuu:D
Riippuu siitä, miten suhtautuisit siihen, että et saisikaan korkata. Olisiko se maailmanloppu? Ja kuinka monta aiot korkata? Se, että pohdit edes tuollaista, kertoo ehkä orastavasta syyllisyydestä, joten ehkä olet pohtinut juomatottumuksiasi jostain syystä.