Taas on kohta maanantai...miksi se aina ahdistaakin näin?
Puolet sunnuntaista menee ahdistuessa että huomenna työpäivä. Itse asiassa jo lauantai-illalla alan harmittelemaan miten viikonloppu on jo puolessa välissä.
Kommentit (10)
Ahdistaa myös miten aika vaan kuluu ja elämä menee hukkaan työpaikalla.
Ei ahdistaa yhtään, huomenna työpäivä ja sitten taas kaksi vapaapäivää. Vuorotyön hyviä puolia.
Ei kannata ahdistua, sinne vaan, kyllä siihen nopeasti tottuu. Työ luo rytmiä elämään.
Maanantait ei ahdista, kun älysin vaihtaa duunipaikkaa. Ennen meni sunnuntai pelkässä v'itutuksessa, nyt on paremmin. Työpaikan ilmapiirillä ja työtovereilla on merkitystä.
vuorotyössä ei maanantait ahrista!
Periaatteessa pidän työstäni ja työkaverit on kivoja. Siksi en ymmärrä miksi kuitenkin ahdistun sunnuntaisin...Sitten on taas ihan ok olo kunhan sinne pääsee maanantaina. t.Ap
Ei ahdista. Oikeastaan kivakin että pääsee töihin.
Ihanaa päästä töihin taas. Viikonloput menevät niin masentavan hitaasti aina
Mua ahdistaa kaiken turhuus. Raadat typerässä ja koulutusta vastaamattomassa työssä surkealla palkalla eikä rahat riitä siltikään vaikka kuinka pihistelee. All work and no play makes Jack a dull boy.