Kuinkahan monta kaloria syömishäiriöinen kaverini syö Lauantaisin?
Olen jo pitkään ajatellut, että jotakin hänessä on vialla. Koskaan en ole hänellä käydessään nähnyt mitään ruoka tarpeisiin viittaavaakaan.. No eilen itkien avautui , että hänellä on ahmimishäiriö. Viikolla panttaa kaloreita (syö arvioimani mukaan alle 1000 kcal muina viikon päivinä) ja Lauantaisin repsahtaa ja syö koko viikon edestä. Ylipainoa ei ole paljon , koska on 168cm pitkä ja painaa 70 kg. Paljonkohan pitää yhtenä päivänä syödä, että tuota lievääkin ylipainoa pääsee tuolla tyylillä kertymään? 10000 kcal?
Kommentit (3)
Aika surullista että tulet tänne pohtimaan, kuinka monta kaloria kaverisi syö, etkä esim. sitä miten voisit yrittää auttaa häntä kun hän on itkien sinulle avautunut.
Kaveri siis itkien avautui asiasta ja aloittaja päätti, että tämä on se paikka, missä hän haluaa jakaa kaverinsa henkilökohtaisen ja tälle ilmeisen vaikean asian. Kun on tuollaisia kavereita, ei vihamiehiä tarvitsekaan.
Vinkki: lauantaisin.