Missä vaiheessa teillä tuli eron jälkeen sellainen vahva itsenäisyyden olo?
Mulla on nyt 1,5 vuotta erosta ja olen alkanut nauttimaan hyvin paljon tästä omasta itsenäisyydestä. Siitä, että en tarvitse ketään miestä. Pärjään omillani, minulla on ystäviä ja sisältöä elämässä. Tykkään flirttailla huolettomasti miesten kanssa, mutta en halua mitään säpinää - ainakaan vielä.
Onko tämä merkki siitä, että olen päässyt erosta yli?
Kommentit (7)
Noinko kauan tää tää tuska tulee vielä kestämään, ennen kun on tuossa pisteessä. Kamalaa! Erosta kuukausi...
mulla tuli kunnon romahdus nyt vuoden päästä erosta vaikka luulin että olin jo toipunut ja onnellinen
Mulle tuli heti eron jälkeen sellainen kaikkivoipaisuuden tunne ja hymyilin ihan hulluna mutta miehiä en vilkuillut kyllä vielä pitkään aikaan.
Vierailija kirjoitti:
mulla tuli kunnon romahdus nyt vuoden päästä erosta vaikka luulin että olin jo toipunut ja onnellinen
Mulla on tullut romahduksia, mutta viimeisestä tomahduksesta on niin pitkään, että en enää usko niitä tulevan.
Jo ennen erilleen muuttamista, kun tajusin, että oikeasti pääsen irti kauheasta ja painostavasta yli 20 vuotta kestäneestä elämänjaksosta. Pakkasin ja hyräilin helpottuneena. Tiesin, että selviän. Nyt erosta on kohta 4 vuotta, enkä ole päivääkään katunut päätöstäni.
Ensimmäisinä viikkoina omassa kodissa, kun olin vihdoin saanut riuhtaistua itseni huonosta suhteesta.