Löytyykö täältä äitejä, jotka joutuvat reissaamaan työnsä puolesta?
Kuinka pitkiä matkat ovat olleet ja minkä ikäisiä lapset olleet? Oletteko tunteneet asiasta tunnon tuskia?
Kommentit (4)
Mä SAAN käydä kerran kuukaudessa Norjassa.
Kesto 3-5 vuorokautta. Pakko myöntää, se on mulle kuin lomaa, saa asua hotellissa muiden passattavana...lapset 4, 6 ja 8 vuotiaat.
Hoito on onneksi hyvin saatu järjestetyksi.
Keskimäärin kerran kuukaudessa kolme päivää (kaksi yötä) kotimaassa. Ihan hyvin se sujuu, pakko, jos haluan työni pitää.
Mä oon reissannut lyhyitä Euroopan/ Suomen matkoja koko lasten lapsuuden (nyt teini-ikäisiä) Poissa olen ollut 1-2yötä vähintään kerran kuukaudessa; aika usein enemmänkin. Silloiin tällöin on ollut pidempiä muutaman yön (=koko työviikko, lähtö ma-aamuyöllä ja paluu pe-iltana) ja pisimmät reissut on olleet 2viikkoa putkeen Jenkeissä.
Mutta lapsilla on isä; isovanhemmilta saatiin apua alle 10-vuotiaille ja ihan hyvin ovat kasvaneet kaiketi. Huono Äiti fiilis on joka tapauksessa lähes aina mutta työreissaamista en siitä syytä.
Ei löydy av:lta työnsä puolesta reissaavia äitejä?