Nämä ohjelmat haluaisin nähdä uusintana tv:stä
Muutamia voisi katsoa uudelleen, miltä ne nyt näyttävät: Merilinja, Safiiri ja teräs, Karpolla on asiaa, Enskan ja Hanskin liikennekoulu
Kommentit (94)
Lastenohjelmiin kaipaan piirrettyjä animaatioiden sijaan, Vili Vilperi, Peukaloisen retket, Sandokan, 80 päivässä maapallon ympäri jne.
Sitten blondi tuli taloon ja salkkareiden ekat jaksot.
Huonosti käyttäytyvät miehet, sarja jossa nuori doc Martin koheltaa 😁
Safiiri ja teräs tuli viimeksi jotain 2004-2005 eikä se ollut yhtään niin jännä kuin muistin. Oli suorastaan nolo.
Älypäät saisi tulla uusintana.
Vierailija kirjoitti:
Huonosti käyttäytyvät miehet, sarja jossa nuori doc Martin koheltaa 😁
Haluaisin myös nähdä sen! Clunesin kaveria tuossa sarjassa muuten en ole nähnyt muissa sarjoissa sen jälkeen.
En muista sarjan nimeä. Norjalainen jännittävä sarja 80-luvulta, jossa nainen perii kaksi taloa. Toinen talo on saarella, talo on täynnä nukkeja jotka on aina aseteltu eri paikkoihin. Muuta en muista. Katsoin tätä aina peloissani nuorena.
Merilinja mullakin mieles minkä ap sanoi. Ja edellä mainittu Hiidenvirta. Tuli kerran uusintana, mutten nähnyt kun ei tv:tä silloin.
Niin sanottu elämäni, se myös.
Vielä virtaa. Ihana sarja jossa ei tarvittu väkivaltaa, rikoksia eikä tehosteita.
Enkelin kosketus. Andrew, kuoleman enkeli aivan mahtava.
Dokkari "Arvet minussa"-ohjelman voisi esittää uudestaan.
Areenaltahan se vielä löytyi vähän aikaa sitten, mutta olisiko jo poistettu sieltäkin?!?
Se on ollut paras dokumentti pitkästä aikaa, ja nostan todellakin hattua kuvainnollisesti niille muutamalle naiselle, jotka kertoivat siinä ohjelmassa omasta kokemuksestaan lapsuutensa seksuaalisen häirinnän kohteena olleena.
Itkin itse koko ohjelman ajan, että näillä kauniilla naisilla on ollut vieläkin pahemmat kokemukset tuolta osin kuin mitä itselläni. Oma kokemukseni tuntui miltei pliisulta noita rohkeita naisia kuunnellessani, ja heidän tarinaansa.
Joskus 70- luvun puolivälissä tuli suomalainen tv-sarja Soittorasia. Se oli silloin hiuksia pystyyn nostattavan jännittävä. Olisi kiva nähdä se uudestaan telkkarista. Siinä oli jotain 3-4 osaa.
Lapinlahden Lintujen sarjat saisivat tulla uusintana. Ihme, ettei ole kai koskaan näytetty, ainakin itseltä menneet ohi.
Mennään bussilla, Mennyt maailma, Hitchcockin parhaat ( tukka nousi pystyyn jännimmistä jaksoista)